Kategoria: Felietony / opinie
Opublikowano: 2023-02-28 10:43:54 przez Czas2012

Czy Europejski Zielony Ład działa? Sprawdź czy tak jest!

Kto podpisywał dokumenty Zielonego Ładu?

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce powrotu do lat głębokiej komuny. Zapowiedział, że będzie realizował w Warszawie agendę C40 Cities, która przewiduje m.in.

– ograniczenie spożycia mięsa do 16 kg rocznie na osobę (docelowo do wyeliminowania z diety);
– ograniczenie spożycia nabiału do 90 kg rocznie na osobę (docelowo do wyeliminowania z diety);
– ograniczenie zakupu nowych ubrań, podróżowania samolotem i przemieszczania się…

Czy "Zielon Ład" forsowany przez urzędników Unii Europejskiej ma sens szczególnie kiedy nie respektują go wogóle takie kraje jak Chiny, Indie czy USA? Sprawdź w materiale poniżej:

Unijni ekourzędnicy szczególnie upodobali sobie jednak walkę z samochodami spalinowymi – chcą ograniczyć własność i zmniejszyć o 2/3 liczbę samochodów (a docelowo wyeliminować wszystkie auta spalinowe).

Trzaskowski na Campus Polska zapowiedział, że „mają dokładny plan jak do tego dojść” oraz, że realizują go „krok po kroku”. Ale fakty są takie, że krok po kroku niszczą polską gospodarkę już od kilkunastu lat razem z PiS!

Już w 2007 roku bracia Kaczyńscy na forum UE zobowiązali się bowiem w imieniu Polski do redukcji emisji CO2 o 30% do 2020 i 60-80% do 2050 (względem 1990 roku).

Ostatni przykład to Zielona Wizja Warszawy – część zawartych tam rozwiązań przygotowała organizacja C40, a finansowane jest to m.in. przez Ministerstwo Finansów.

Dlatego dzisiejsze oburzenie PiS na Trzaskowskiego to hipokryzja. PiS realizuje unijną agendę równie gorliwie co PO. Rząd PiS zgodził się na Europejski Zielony Ład i neutralność klimatyczną! Przyjęli kamienie milowe zakładające dodatkowe opłaty i podatki od aut spalinowych oraz obowiązek zakupu przez duże miasta elektrycznej komunikacji miejskiej. Teraz współfinansują agendę przygotowaną przez C40 w Warszawie.

Konfederacja jako jedyna staje w obronie wolności Polaków, jako jedyna sprzeciwia się absurdalnemu podejściu do klimatu. Należy dbać o środowisko, ale uczynienie z tego ideologii jest niebezpieczne i prowadzi do totalitaryzmu. Chcą decydować, co będziemy jeść, czym będziemy podróżować, ile ciuchów będziemy nosić. To jest nasza sprawa jak toczy się nasze życie!

POPiS to koalicja wariatów klimatycznych!

Materiały prasowe