Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-08-31 18:23:46 przez eb

Radni nie ufają burmistrzowi

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta (27 sierpnia 2020) na wniosek burmistrza Stefana Kolawińskiego głosowano nad wotum zaufania dla jego osoby. Głosowanie poprzedziła dyskusja nad raportem o stanie miasta.

Jednym z najbardziej aktywnych krytyków obecnego włodarza miasta był radny Jerzy Lysy, dawny wójt Gminy Bochnia, a także konkurent Stefana Kolawińskiego w ostatnich wyborach samorządowych. Radny Lysy uczestniczył w obradach za pomocą internetu, zapewne z obawy o koronawirusa. Słyszalność jego wypowiedzi była kiepska. Z pewnością mówił o lenistwie i niekompetencji burmistrza. Nie omieszkał też przypomnieć, że Stefan Kolawiński uczył wychowania fizycznego w salach gimnastycznych, które on, Jerzy Lysy zaprojektował.

W odpowiedzi Stefan Kolawiński usiłował przypomnieć nieprawidłowości w funkcjonowaniu Gminy Bochnia w czasach kiedy on był dyrektorem szkoły a Jerzy Lysy wójtem. Tej myśli nie pozwolił jednak rozwinąć przewodniczący Rady, Bogdan Kosturkiewicz, uznając, że nie dotyczy ona aktualnej sytuacji w mieście.

Głosowanie nad wotum zaufania nie było pomyślne dla burmistrza. Poparło go 7 osób, 5 – było przeciw, a aż 8 – wstrzymało się od głosu. Stefan Kolawiński nie uzyskał zatem bezwzględnej większości głosów na swoje poparcie.

Problemy z uzyskaniem absolutorium i brakiem mocnego zaufania do działalności obecnego burmistrza były także w roku ubiegłym.

Czytaj:

Co dalej z burmistrzem?

Absolutorium z kłopotami

Impas w sprawie absolutorium dla burmistrza