Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2021-11-17 12:35:48 przez Czas2012

Dezynfekują powietrze w I LO

Sterylisy od MILOO-ELECTRONICS

Firma MILOO-ELECTRONICS użyczyła nieodpłatnie I Liceum Ogólnokształcącemu im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni dwa Sterylisy, które służą do dezynfekcji powietrza i sterylizacji powierzchni. Skuteczność technologii zastosowanej w urządzeniach potwierdzili naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w szpitalach covidowych.

W pokoju nauczycielskim I LO w Bochni działa Sterylis BASIC, który oczyszcza powietrze za pomocą dwóch filtrów i dezynfekuje promieniowaniem UV-C o długość fali 254 nanometrów – najskuteczniejszym w walce z drobnoustrojami. Drugie z użyczonych placówce urządzeń to Sterylis VS o zwiększonej efektywności, który jest dodatkowo wyposażony w generator ozonu. Zapewnia skuteczną sterylizację nawet trudno dostępnych powierzchni w pomieszczeniach i salach lekcyjnych.

Jolanta Kruk, dyrektor I LO w Bochni, podkreśl, że: szkoły i przedszkola coraz częściej stają się ogniskami koronawirusa, a w I LO codziennie przebywa około tysiąca osób, dlatego pilotażowo wdrożyliśmy sprawdzone rozwiązanie produkcji MILOO-ELECTRONICS, które skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa.

Sterylis pozwala działać prewencyjnie oddziałując na powietrze, jak również szybko sterylizować pomieszczenia, w których przebywały osoby zakażone koronawirusem czy innymi patogenami.

Urządzenia Sterylis mogą pracować w sposób ciągły i całkowicie bezpieczny, kiedy w pomieszczeniach przebywają ludzie. Dzięki tzw. pułapkom świetlnym, z laboratoryjnie zmierzonym poziomem bezpieczeństwa, światło ultrafioletowe pozostaje wewnątrz komory dezynfekcyjnej urządzenia. Tryb ozonowania uruchamiany jest wyłącznie poza godzinami pracy placówki.

Technologię zastosowaną urządzeniach Sterylis, produkowanych przez mieszczącą się w Starym Wiśniczu firmę MILOO-ELECTRONICS, przetestowano niezależnie na oddziałach covidowych szpitali w Bochni i Krakowie. Szczegółowej analizie poddano próbki powietrza, filtry urządzeń oraz maseczki i bezpośrednie otoczenie hospitalizowanych pacjentów. Wyniki potwierdziły, że Sterylis skutecznie niszczy w powietrzu koronawirusa SARS-CoV-2. Zapewnia też ochronę przed innymi patogenami chorobotwórczymi, jak bakterie (w tym odpowiedzialne za zakażenia szpitalne), grzyby, pleśnie, a nawet pierwotniaki i roztocza.

/media/user/images/upload/Listopad/Listopad 2021/zestawienie_modeli_basic.png

Info:

MILOO-ELECTRONICS