Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2020-06-26 23:36:17 przez Czas2012

Nietypowe zakończenie roku szkolnego – list gratulacyjny Starosty

3845 uczniów w szkołach powiatowych zakończyło dziś rok szkolny 2019/2020. W związku z panującą sytuacją w większości szkół nie odbyły się uroczyste akademie. W większości przypadków uczniowie spotkali się tylko z wychowawcami odbierając świadectwa. W związku z tym iż starosta bocheński nie mógł osobiście pogratulować społeczności szkolnej, skierował z tej okazji list gratulacyjny.

Drodzy Uczniowie!

Dziś zakończenie roku szkolnego, szczególnego z uwagi na pandemię, która opanowała bez mała cały świat. Był to czas wzmożonego wysiłku, samodyscypliny i niejednokrotnie dużych wyrzeczeń. Teraz nadchodzi dla Was moment podsumowania swoich dokonań i bilansu wiedzy, którą zdobyliście. Jestem przekonany, że czas spędzony w szkole, jak również czas nauki zdalnej upłynął Wam w miłej i przyjaznej atmosferze.

Rok ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w murach tej Szkoły. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu Waszych Wychowawców i Nauczycieli, a także Waszych starszych koleżanek i kolegów jesteście już w pełni wdrożeni do pokonywania kolejnych etapów ścieżki edukacyjnej, którą wybraliście. Życzę Wam wszystkim sukcesów, wiary we własne siły, jak również tego, aby długo oczekiwany czas wakacji przyniósł Wam zasłużony odpoczynek i dużo radości.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły!

Albert Einstein mawiał: „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości".

Słowa te nabierają szczególnego znaczenia, zwłaszcza w obecnym czasie, gdzie Wasza pełna zaangażowania postawa pozwoliła bez przeszkód rozwijać uczniom swoje zdolności i talenty oraz kroczyć po wybranej ścieżce edukacyjnej. Za Wasz wysiłek i poświęcenie, za byciem drogowskazem na skomplikowanej drodze wychowywania i nauczania młodego pokolenia, za życzliwość, przychylność i wsparcie bardzo Wam dziękuję. Myślę, że wszystkim nam udało się zdać ten trudny życiowy egzamin.

Mam nadzieję, że okres wakacji zregeneruje Wasze siły i pozwoli dalej efektywnie i skutecznie realizować proces dydaktyczno-wychowawczy. W tym miejscu dziękuję również całemu personelowi administracyjnemu i pomocniczemu za zaangażowanie w prace na rzecz Szkoły.

Drodzy Rodzice!

W ślad za Fiodorem Dostojewskim powtórzę „Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny". Jesteście Państwo najważniejszym elementem w procesie wychowania i nauczania swoich dzieci. Rok ten był dla nich szczególnie trudnym okresem, w którym sukcesy niejednokrotnie przeplatały się z problemami. Na duże słowa uznania zasługuje Wasza postawa, pełna wsparcia i zrozumienia dla tej skomplikowanej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Dziś, po otrzymaniu przez Wasze dzieci promocji do kolejnej klasy, możecie Państwo czuć uzasadnioną dumę. Za cały trud włożony w wychowanie i edukację Waszych dzieci, za wsparcie i opiekę składam Wam gorące podziękowania.

Szanowni Państwo!

Życzę Wszystkim samych pięknych chwil oraz udanych wakacji i miejmy nadzieję do zobaczenia we wrześniu w murach naszych szkół!

Starosta Bocheński
Adam Korta

Ilość uczniów kończących rok szkolny w rozbiciu na szkoły:

I LO w Bochni - 725 uczniów;
II LO w Bochni - 282 uczniów;
ZS Nr 1 w Bochni - 1304 uczniów;
ZS nr 2 w Bochni - 595 uczniów;
ZS nr 3 w Bochni - 615 uczniów;
CKZiU w Łapanowie - 205 uczniów;
SOSW w Bochni - 128 uczniów.

Info: Powiat bocheński

Foto: ZS1 - rozdanie dyplomów najlepszym maturzystom