Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2022-12-12 09:14:46 przez KacperGlod

Są środki na wsparcie psychologiczne i zakup sprzętu w bocheńskich liceach

Ponad 240 tysięcy złotych trafiło do liceów dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu cyfrowego dla szkół oraz na wielowymiarowe wsparcie edukacyjne i psychologiczne uczniów.

Systematycznie pozyskujemy kolejne środki zewnętrzne na rozwój naszych szkół. To wyraz naszej troski o to, aby warunki nauki były jak najlepsze, a uczniowie dobrze przygotowali się do dalszego kształcenia i do odnalezienia własnego miejsca we współczesnym świecie — mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Do I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni oraz do Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Bochni zostaną zakupione nowoczesne urządzenia cyfrowe oraz pomoce dydaktyczne. Uczniowie tych placówek otrzymają również wielowymiarowe wsparcie edukacyjne i psychologiczne.

Powiat Bocheński pozyskał środki w ramach projektu „Małopolska Tarczy Antykryzysowa - Pakiet edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych.” Promesę odebrał Starosta Bocheński Adam Korta z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Józefa Gawrona i członka zarządu Marta Malec-Lech.

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni