Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2021-10-17 13:04:37 przez Czas2012

Ślubowanie po raz pierwszy

Dzień Edukacji Narodowej to okazja nie tylko do świętowania i życzeń. Podczas uroczystych akademii szkolnych ma zazwyczaj miejsce wydarzenie szczególne czyli ślubowanie klas pierwszych. I choć odbywają się one w prawie każdej szkole w tym roku szczególne takie ślubowanie miało miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym.

Od września naukę w tej najstarszej bocheńskiej szkole rozpoczęło 265 uczniów. Młodzież uczy się tu w klasach o 8 profilach: matematyczno–chemicznej, matematyczno–fizycznej, biologiczno–chemicznej, humanistycznej, biologicznej z j. angielskim, geograficznej z j. angielskim i co jest nowością w tym roku w klasach o profilu cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne. To klasy mundurowe pod nadzorem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju osobistego.

W spotkaniu wzięli udział Poseł na Sejm RP Stanisław Bukowiec, Starosta Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak, Dyrekcja szkoły oraz Oficerowie z Regionalnego Centrum Informatycznego w Krakowie i Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Tarnowie.

O nowym profilu w I LO czytaj TUTAJ

Foto: Starostwo Powiatowe