Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2021-06-01 21:22:40 przez Czas2012

Uczniowie Mechanika na praktykach w Grecji

30 maja 2021r., grupa 30 uczniów technikum w ZS Nr 1 wraz z trójką opiekunów wyjechała na dwutygodniowe praktyki zawodowe.

Celem praktyk jest rozwój kompetencji zawodowych uczniów technikum w zawodach technik informatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik logistyk. Rekrutacja do projektu przeprowadzona została już kilka miesięcy temu jednak z powodu Covid-19 i obowiązujących obostrzeń termin wyjazdu przesuwany był dwukrotnie.

Kilka tygodni przed wyjazdem rozpoczęły się przygotowania do realizacji praktyk. Uczniowie odbyli intensywny kurs języka angielskiego, w tym języka branżowego. Po raz pierwszy w profesjonalny sposób próbowali „zaprzyjaźnić” się z językiem greckim - język i pismo greckie zaprezentował im Grek Petros.

Po szkoleniach językowych przyszedł czas na spotkania z geografią i historią Grecji, które zaaranżowali nauczyciele „Mechanika”. I wreszcie spotkanie integracyjne oraz szkolenie BHP, które było ostatnim punktem przygotowań przed zrobieniem testów na Covid-19 i pakowaniem walizek. Po pomyślnie zdanym egzaminie z testowania zbiórka pod zaprzyjaźnionym ze szkołą Intermarche i upragniony wyjazd. Po pokonaniu kilku granic państwowych, wczesnym przedpołudniem grupa trochę niewyspanych logistyków, grafików i informatyków oraz ich opiekunów stawiła się w hotelu w pobliżu Salonik. Za 2 tygodnie w Bochni będą czekać na nich stęsknieni bliscy.

Praktyki realizowane zostaną w ramach projektu Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), poprzez Europejski Fundusz Społeczny. Projekt o nazwie „Uczniowie bocheńskiego „Mechanika” u stóp Olimpu zdobywają nowe doświadczenia zawodowe” jest w całości finansowany przez podatników poprzez fundusze UE.