Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2021-02-26 10:14:15 przez Czas2012

Gmina Bochnia: Wójt podpisał umowy na termomodernizację budynków szkół

Gmina Bochnia przeznaczy 1 mln 450 tys. zł na poprawę efektywności energetycznej. Zespoły Szkół Gminnych w Gawłowie i Nieszkowicach Wielkich w Gminie Bochnia przejdą gruntowną termomodernizację dzięki wsparciu finansowemu z Funduszy Europejskich. Na realizację tego zadania zarząd województwa przeznaczył około 1 mln zł.

W zakresie modernizacji energetycznej budynku w Gawłowie zostanie wykonana modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, która będzie polegała na demontażu starych grzejników żeliwnych i montażu nowych grzejników z zaworami termostatycznymi. Zostaną docieplone stropy, ściany zewnętrzne oraz stropodach.

W szkole w Nieszkowicach Wielkich odbędzie się także modernizacja instalacji centralnego ogrzewania. Zostaną zdemontowane grzejniki żeliwne i zamontowane nowe – z zaworami termostatycznymi. Prace obejmą również docieplenie ścian zewnętrznych i stropów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Przedsięwzięcia takie jak wymiana źródeł ogrzewania czy docieplanie budynków nie tylko zwiększają nasze bezpieczeństwo czy przynoszą oszczędności, ale mają także inny, nadrzędny cel: pomagają zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Co istotne, na to zadanie otrzymaliśmy znaczne wsparcie ze strony Zarządu Województwa Małopolskiego za co bardzo dziękuję. Dzięki tym środkom tak ważne dla nas inwestycje zostaną zrealizowane przy minimalnym obciążeniu budżetu Gminy Bochnia” – powiedział Marek Bzdek, Wójt Gminy Bochnia

W ZSG w Nieszkowicach Wielkich inwestycję będzie realizował Zakład Budowlano – Remontowy BUDOLEX Stanisław Oleksy. W ZSG w Gawłowie zadanie zrealizuje Firma Remontowo-Budowlana „RENOWATION” Stanisława Wójcik.

Zgodnie z zawartą umową obie firmy muszą zakończyć prace termomodernizacyjne do dnia 31.08.2021 r., w związku z czym, w najbliższych dniach nastąpi przekazanie placu budowy.