Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2022-12-14 20:54:37 przez Czas2012

Monograficzna opowieść o Lipnicy i gminie – nowa lokalna publikacja

"Krajobrazy przyrody i dziedzictwa kulturowego" to tytuł nowej publikacji o Lipnicy Murowanej, która w niedzielę 11 grudnia miała swoją premierę. Autor to Czesław Anioł - z wykształcenia geograf, z zamiłowania poeta, regionalista, kulturoznawca, turysta, a ponadto mąż, ojciec, dziadek...autor m.in. wielu przewodników czy tomików poezji.

Monograficzna opowieść o Lipnicy i gminie to efekt wielu lat obserwacji, niezliczonych wędrówek i setek godzin spędzonych w archiwach, bibliotekach czy spisaniu lokalnych podań i legend. To ponad 300 stron zapisanych z pasji i miłości do Lipnicy Murowanej, do regionu przez rodaka, lipniczanina Czesława Anioła – piszą organizatorzy spotkania z autorem.

To właśnie jemu i jego dziełu poświęcony był niedzielny wieczór w sali GDK Lipnica Murowana, gdzie Wójt Gminy Tomasz Gromala, Prezes Podgórskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego Stanisław Paprota i Kierownik Gbp Lipnica Murowana Beata Sowa zaprosili autora, jego najbliższych oraz gości na promocję publikacji, która została wydana z inicjatywy Urzędu Gminy w Lipnicy Murowanej. Całość wydarzenia wypełniona została opowieścią o korzeniach, patriotyzmie lokalnym i pasji będącej u podstaw publikacji. Okraszona została dodatkowo poezją samego autora zaprezentowaną przez lipnicką młodzież. Osobiste dedykacje zwieńczyły piękny wieczór pełen podróży do przeszłości i rozważań o tym co nieprzemijające zgodnie z mottem autora:

"Niech czas nie zatrze pamięci o naszej Lipnicy"

Info/Foto: Gmina Lipnica Murowana