Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-06-03 09:44:19 przez Czas2012

Piotr Cugowski podczas Wiśnickiego Jarmarku - program Dni Wiśnicza

Niewątpliwie jednym z najciekawszych wydarzeń trwających już Dni Nowego Wiśnicza będzie występ Piotra Cugowskiego, znanego polskiego artysty muzyki pop.

/media/user/images/upload/Czerwiec/Czerwiec 2023/jarmark_czerwiec2023.jpg

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. W 2001 roku wraz z bratem, wojtkiem Cugowskim, założył zespół bracia. Zespół zawiesił jednak działalność z końcem 2018 roku. Grupa zagrała setki koncertów w kraju oraz za granicą, wydając 4 albumy studyjne i wprowadzając na radiowe playlisty wiele przebojów, m.in.: „nad przepaścią”, „wierzę w lepszy świat”, „niepisane”, “za szkłem”, po drugiej stronie chmur”, “missing every moment”.

Piotr Cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach muzycznych sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki, m.in.: jonem lordem z zespołu Deep Purple czy kanadyjskim wokalistą Garou.

Po zamknięciu grupy bracia Piotr Cugowski rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową płytą. Pierwszy singiel ukazał się jeszcze jesienią 2018 roku i miał swoją premierę na antenach wszystkich czołowych stacji radiowych. 6 marca 2019 roku związek producentów audio-video przyznał mu status platynowej płyty.

W 2019 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Piotra Cugowskiego pt. “40”. Oprócz utworu “kto nie kochał” promowały ją piosenki oraz teledyski: “zostań ze mną”, “daj mi żyć” i “takich jak my nie znał świat”.

Za: Rockhouse.pl