Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-03-19 11:25:02 przez Czas2012

29 wykonawców w Kulturalnym Graniu 2021

Wczoraj (18.03.21) w kinie Regis odbyła się prezentacja koncertu „Kulturalne Granie 2021”, który miał miejsce 20 stycznia w Miejskim Domu Kultury. W związku z obostrzeniami na salę kinową zaproszono wyłącznie uczestników projektu, muzyków, wokalistów i realizatorów, a także młode talenty i lokalną prasę.

W „Kulturalnym Graniu 2021” udział wzięło 29 wykonawców. Dyrektor MDK Anna Kocot-Maciuszek we wstępie do prezentacji wskazywała, że liczbę tę stanowią bochnianie, dzięki którym udało się koncert zaśpiewać, zagrać i wyprodukować.

Takie było założenie i tak to zostało zrealizowane. Koncert nagraliśmy 20. stycznia 2021 i do współpracy zaprosiliśmy duet PiS, muzyków złączonych wspólnym projektem, roboczo nazwanym „Furman”. Nie mogło też zabraknąć zwyciężczyni przeglądu „Młode Talenty 2020” – Gabrieli Fortuny. Z powodu wprowadzonych obostrzeń i zakazów nie odbyły się Dni Bochni, gdzie miała wystąpić ze swoim recitalem, widzowie mieli więc okazję usłyszeć ją podczas styczniowego występu. Oczywiście na koncercie nie mogło zabraknąć dzieci i młodzieży, która tutaj w MDK zdobywa szlify w edukacji artystycznej [pod okiem – przyp. red.] nauczycieli Beaty Ryś (wokal), Bartłomieja Rajskiego (gitara) oraz Sławomira Puki (perkusja).

Zaprezentowano 14 utworów różnych gatunkowo – m.in. na początek około-świąteczne „Świeć gwiazdeczko mała, świeć” w wykonaniu dziecięcym, następnie popowe „Last Chrismtas” przygotowane przez młodzież. Nie mogło zabraknąć jazzu w „Autumn Leaves” Gabrysi Fortuny, czy hard rocka w postaci duetu PiS.

DML
Wszytskie utwory można przesłuchać i przejrzeć na kanale MDK w serwisie Youtube.