Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-09-24 20:42:57 przez system

Biblioteka: wystawa dwóch Karolin

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Karoliny Fydy i Karoliny Koreckiej, 25 września 2018 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

Autorki wystawy, rodowite Krakowianki, są studentkami malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Karolina Fyda studiuje na III roku w pracowni malarstwa prof. Grzegorza Bednarskiego i pracowni rysunku prof. Piotra Korzeniowskiego. Od października rozpocznie również studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, kierunek historia sztuki.

Karolina Korecka studiuje na IV roku malarstwa w pracowni prof. Adama Brinckena i pracowni rysunku dr hab. Rafała Borcza. Karolina Fyda inspiracji do swoich obrazów szuka w kolorze oraz idei ulotności. O prezentowanych pracach mówi: „W swoich obrazach często uciekam od ludzi - od hałasu, rozmów, zamieszania. Inspiracją są zazwyczaj miejsca, które mijam podczas powrotu do domu, jeszcze w trakcie podróży odrealniam je, tworząc nieraz magiczne krajobrazy, staram się odciąć od otaczającej mnie rzeczywistości.”

Karolina Korecka w swojej twórczości inspiruje się oniryzmem i melancholią: „Maluję głównie ludzi pogrążonych we śnie w otoczeniu natury, zagubionych lub ukrytych pośród roślinności. Przedstawione postacie zawsze mają cząstkę mnie, są mi bliskie, mimo że często maluję obce mi twarze.”

Zachęcamy do poznania twórczości młodych krakowskich artystek. Zapraszamy na otwarcie wystawy, która będzie prezentowana do 24 października 2018 r. w sali klubu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, ul. A. Mickiewicza 5.

Zdjęcie: obraz Karoliny Fydy pt. "Szklarnia"