Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-06-19 12:07:06 przez Czas2012

Dni Bochni – segregacja sanitarna

Dla uczestników sobotnich i niedzielnych koncertów w ramach Dni Bochni 2021 podane zostały informacje dotyczące organizacji i obostrzeń sanitarnych. Według wytycznych rządu niezaszczepieni zostali dyskryminowani. Przeznaczono dla nich ograniczoną liczbę miejsc.

Teren imprezy zostanie, tak jak co roku, wygrodzony policyjnymi płotkami (na mapce zaznaczone żółtą, przerywaną linią). Poza tym terenem, dla odwiedzających park i uczestników imprez Dni Bochni 2021, zostanie ustawiony drugi telebim z nagłośnieniem, pozwalający oglądać występy odbywające się na scenie amfiteatru – informuje Miejski Dom Kultury. Będzie tam można skorzystać z ogródka letniego prowadzonego przez restaurację Oranżeria, na najmłodszych będą czekać dmuchańce, a w niedzielę do swojego food-trucka zaprasza Alaska Food na m.in. burgery, frytki i lody.

Zgodnie z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów, w miejscu koncertu należy zajmować co drugie miejsce siedzące (liczba udostępnionych miejsc na może przekroczyć 50 proc.), a na terenie otwartym widzowie i słuchacze powinni zachowywać 1,5 m dystans. Uczestnicy imprezy powinni ponadto przebywać na jej terenie w maseczkach i powstrzymać się od spożywania posiłków lub napojów.

Przepisy dotyczące organizacji koncertów pozwalają na jednoczesne uczestnictwo w koncertach jedynie 250 osób niezaszczepionych przeciw COVID-19. Wybierając się na imprezy Dni Bochni 2021 warto zatem zabrać ze sobą jakikolwiek dowód zaszczepienia (aplikacja w telefonie, Europejski Certyfikat, zaświadczenie o szczepieniu, kartonik z datami przyjęcia szczepień).

/media/user/images/upload/Czerwiec/Czerwiec 2021/uzbornia_mapka_2021_3.jpg