Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-10-01 18:43:52 przez eb

Filharmonia Krakowska inauguruje nowy sezon artystyczny

Bocheńskich melomanów z pewnoscią zaiteresuje fakt, że jutro, w piątek, 2 października, o godz. 19.30 w odnowionej sali koncertowej przy ulicy Zwierzynieckiej odbędzie się uroczysty koncert inaugurujący 76. sezon artystyczny Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Podczas koncertu orkiestra i chór filharmonii pod batutą Wojciecha Rodka wykonają „Missę Cellensis” Hob.XXII:5 Josepha Haydna.

W partiach solowych wystąpią: Joanna Radziszewska-Sojka – sopran, Aleksandra Kalicka – alt, Karol Kozłowski – tenor, oraz Sebastian Szumski – bas. Koncert powtórzony zostanie w sobotę, 3 października, o godz. 18.00.

Nowa dyrekcja Filharmonii Krakowskiej, w osobach Mateusz Prendoty – dyrektora naczelnego i Beaty Płoskiej – zastępcy, doprowadziła również do podpisania porozumienia o współpracy trzech instytucji kultury Województwa Małopolskiego – Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, Filharmonii Krakowskiej i Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Otwarcie 76. sezonu artystycznego to nowy początek dla instytucji. Sezon powrotu do wyremontowanego i bardziej komfortowego dla publiczności i artystów macierzystego gmachu przy ulicy Zwierzynieckiej, ale też poszukiwania nowych możliwości współpracy na terenie województwa, Polski oraz na arenie międzynarodowej. To także – jak podkreśla dyrektor Mateusz Prendota – „sezon powrotu do fundamentów zapisanych w partyturach Mozarta, Haydna i Beethovena, których twórczość jak żadna inna pozwala budować zespoły muzyczne najwyższej próby.

FotoL K. Kalinowski / Filharmonia Krakowska