Kategoria: Kultura
Utworzono: 2019-11-08 21:51:46 przez Czas2012

Goście z Saarlouis w Bochni

W końcu października odbyło się spotkanie partnerskie stowarzyszeń Bochnia – Saarlouis. Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia-Saarlouis powstało w 2005 rok a jego misją jest ułatwianie mieszkańcom Powiatu Bocheńskiego kontaktów z mieszkańcami Landkreis Saarlouis, tworzenie okazji do dialogu i współpracy. Do Bochni przybyła grupa 17 osób z Saarlouis, by wspólnie z lokalnym stowarzyszeniem zrealizować przedsięwzięcie planowane od wiosny.

Urzeczywistniły się pełne emocji warsztaty rozwojowe a w programie zrealizowano m.in. wykład historyczny prof. A. Stempina, wystawę kolaży z historiami osób tworzących partnerstwo, ćwiczenia z Języka Empatii, tworzenie mapy marzeń, dyskusję metodą World Cafe, wspólne gotowanie wg lokalnych receptur, spacery i wspólne biesiadowanie.

Projekt warsztatów dofinansowała Fundacja Współpracy Polsko Niemieckiej. Do akcji włączyły się także inne stowarzyszenia z Bochni oraz Powiat Bocheński.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.