Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-12-14 21:42:42 przez Czas2012

Koncert premierowy BIG BAND BOCHNIA

W czwartek, 8 grudnia w sali kina Regis zagrał po raz pierwszy w Bochni Big Band Bochnia. Repertuar bocheńskiego big bandu to głównie standardy jazzowe, soulowe, r&b i covery znanej muzyki rozrywkowej.

Zespołem kieruje założyciel i dyrygent Józef Janta. Jako solistka wystąpiła Katarzyna Wnęk (wokal). Sala kinowa była wypełniona do ostatniego miejsca, a wielu słuchaczy musiało zadowolić się miejscem stojącym.

Okazało się, że ten rodzaj muzyki i kunszt jej przedstawienia znalazł u bocheńskiej publiczności wielki aplauz. Od pierwszych dźwięków dało się wyczuć miłe zaskoczenie spowodowane wrażliwością i profesjonalnym przygotowaniem muzyków.

Big Band Bochnia zagrał kilkanaście świetnie zaprezentowanych utworów. Zespół czerpie z wielkiej tradycji orkiestr jazzowych, repertuar stanowią standardy jazzowe, soulowe, r&b i covery muzyki rozrywkowej. Oczywiście były też bisy. Trzeba tu dodać, że muzycy ćwiczą ze sobą dopiero od końca czerwca tego roku. Zespół znalazł swoją siedzibę w Miejskim Domu Kultury i tu będzie przygotowywał się do kolejnych w niedalekiej przyszłości spotkań ze słuchaczami.

Krzysztof Stompór