Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-02-12 14:07:36 przez jj

Pełnometrażowy debiut pochodzącego spod Bochni Łukasza Ziomka w DKF - spotkanie z reżyserem.

13 lutego 2020, (godz. 19.00) DKF Maciste zaprasza na film "Mój koniec świata beze mnie" autorstwa pochodzącego spod Bochni Łukasza Ziomka. Po seansie (ok. godz. 20.15) - spotkanie z reżyserem.

Mój koniec świata beze mnie to utkana z fragmentów opowieść o parze młodych ludzi, którzy swoją codzienność zamieniają w nieustanny performance. Odgrywając pomiędzy sobą fragmenty fikcji, grają w grę, której ani reguły, ani cel nie są do końca jasne. Czy balansując na granicy pomiędzy fikcją a rzeczywistością szukają prawdy o sobie? Czy można znaleźć ją po stronie fikcji? A może jedyne co mogą ocalić to fikcja właśnie?
Ten będący formalnym eksperymentem film to wizualny kolaż, w którym kręcone z ręki home-video łączy się z estetyką slow cinema, teledysku i reklamy, a popkulturowe klisze z sennym koszmarem.

ŁUKASZ ZIOMEK

Twórca video-filmowy. Jako asystent reżysera współpracował z Krystianem Lupą w Tianjin Grand Theatre (Mo Fei wg tekstów Shi Tieshenga). Wcześniej jako krytyk teatralny i filmowy publikował m.in. w „Kinie”, „Didaskaliach”, „Ekranach”, „Ricie Baum”. Na swoim koncie ma kilka krótkometrażowych filmów eksperymentalnych, m.in. Nothing to see (2015) i The end of inner landscape is dead and recorded (2015). Mój koniec świata beze mnie (2019) to jego filmowy pełnometrażowy debiut.

OBSADA

Agnieszka Zieleziecka, Łukasz Ziomek, Anna Ławrynowicz, Urszula Mikłasiewicz, Dominik Stanisławski, Jakub Krukowski.