Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-02-11 19:04:11 przez system

Przewrotne Walentynki w DKF Maciste

DKF Maciste zaprasza 14 lutego 2019 (uwaga, na godz. 18.00) na film "Kraina wielkiego nieba" Paula Dano - jeden z najlepszych debiutów filmowych ostatnich lat. Paradoksalnie w Dniu Zakochanych zobaczymy nie miłość w stadium euforycznego rozkwitu, ale w momencie jej rozkładu na poziomie jednostek i rodziny.

Obraz powstał na podstawie bestsellerowej powieści „Wildlife” autorstwa laureata Nagrody Pulitzera, Richarda Forda.Za znakomitym, zachwycającym wizualnie debiutem Paula Dano stoją producenci „The Florida Project” oraz „Drogi do szczęścia”, a za muzykę odpowiada nominowany do Oscara David Lang, autor ścieżki dźwiękowej do „Młodości” Paolo Sorrentino, znanego z pracy przy filmach „Wielkie piękno” i „Requiem dla snu”.
Przed filmem prelekcja dr Barbary Szczekały.
Wśród widzów rozlosowane będą drobne upominki ufundowane przez firmę KinAds (największego w Polsce operatora reklam w kinach).

Opis filmu:Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal) są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś - szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

KRAINA WIELKIEGO NIEBA /2018/14 lutego /czwartek/ 2019, godz. 18.00
Kino Regis, ul. Regis 1bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u

Zrealizowano przy wsparciu PISF