Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-08-06 14:09:05 przez KacperGlod

Sobota pod znakiem Festiwalu Muzyki Filmowej

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia, odbędzie się pierwsza edycja Bocheńskiego Festiwalu Muzyki Filmowej. W wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Amfiteatrze w Parku Rodzinnym Uzbornia będzie można posłuchać muzycznych hitów kinematografii.

W czasie wydarzenia zagrają 2 zaproszone zespoły. Najpierw swoje zdolności muzyczne przedstawi Orkiestra Dęta Uście Solne. Następnie na scenie wystąpi zespół Wojtek Zięba i Przyjaciele. Zagrają oni popularne utwory pochodzące z kultowych filmów zarówno polskich jak i zagranicznych. Początek Festiwalu zaplanowano na godzinę 18:00.

Dodatkowymi atrakcjami będzie m.in. strefa gastronomiczna, która czynna będzie już od godziny 15:00. Będzie można zakupić tam kiełbaski lub schłodzić się napojami. Dostępne będzie także stoisko Stowarzyszenia "Cives Conscii", które jest organizatorem i inicjatorem wydarzenia, na którym to będzie można zakupić pamiątkowe kubki i smyczki oraz charytatywne przewodniki po powiecie bocheńskim. Organizatorzy zaplanowali również dwa konkursy z nagrodami. Odbędzie się także licytacja unikatowych medali okolicznościowych.

Tak będą wyglądać okolicznościowe medale przygotowane specjalnie na bocheński festiwal:
/media/user/images/upload/Sierpien/Sierpień 2022/Medale.jpg

Festiwal przykuł również uwagę mediów. TVP 3 Kraków oraz Radio RDN objęły imprezę patronatem honorowym. Ponadto wydarzenie wspiera także kilka portali lokalnych oraz grono miejscowych przedsiębiorców. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków gminy Miasta Bochnia.

Więcej o planie i atrakcjach wydarzenia pisaliśmy tutaj:

W sierpniu pierwszy Festiwal Muzyki Filmowej w Bochni

Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku