Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-07-03 23:41:11 przez KacperGlod

W sierpniu pierwszy Festiwal Muzyki Filmowej w Bochni

6 sierpnia w sobotę odbędzie się pierwszy, historyczny Bocheński Festiwal Muzyki Filmowej organizowany przez Stowarzyszenie „Cives Conscii”. Jest to pierwsza taka inicjatywa w Bochni, w czasie której widzowie będą mogli posłuchać utworów znanych z kultowych dzieł kinematografii.

Wydarzenie odbędzie się w sobotnie popołudnie, 6 sierpnia 2022 roku, w Amfiteatrze w Parku Rodzinnym Uzbornia. Start planowany jest na godzinę 18:00. Organizator przewiduje również uruchomienie ogródka gastronomicznego na parkingu przy Amfiteatrze. Ogródek będzie czynny od godziny 15:00.

W trakcie festiwalu odbędą się 2 koncerty zaproszonych zespołów. Najpierw zagra Orkiestra Dęta z Uścia Solnego. Następnie wystąpi zespół Wojtek Zięba i Przyjaciele. Repertuar festiwalowy jest bardzo różnorodny i dobrany w taki sposób, aby trafić w gusta fanów kina i muzyki zarówno poprzedniego, jak i obecnego stulecia. Ponadto w przerwie między występami przeprowadzony będzie konkurs muzyczno-filmowy z nagrodami. Zorganizowana zostanie również licytacja pamiątkowych medali festiwalowych. Można będzie także nabyć kubki upamiętniające I Bocheński Festiwal Muzyki Filmowej.

Na specjalnie przygotowanym stoisku dostępny również będzie do kupienia wyjątkowy przewodnik po powiecie bocheńskim „Moje Bocheńskie Strony”, wydany w ubiegłym roku przez Stowarzyszenie „Cives Conscii”. Całość kwoty ze sprzedaży przewodnika przeznaczona będzie na rzecz wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Azymut” i „Perspektywa” w Bochni.

Prócz tego organizatorzy ogłaszają drugi konkurs na spostrzegawczość i znajomość filmów, dla wszystkich zainteresowanych udziałem w I Bocheńskim Festiwalu Muzyki Filmowej:
Konkurs: na plakacie promującym I Bocheński Festiwal Muzyki Filmowej można zobaczyć kadry z różnych filmów, z których muzykę usłyszysz podczas jednego z koncertów festiwalowych. Podaj tytuły dwóch filmów, z których kadry zdublowały się na plakacie festiwalowym.

Regulamin:
Odpowiedź na pytanie konkursowe należy zapisać na specjalnie przygotowanym formularzu. Formularz należy wrzucić do wskazanego pojemnika podczas trwania festiwalu – informacje udzielane będą uczestnikom na bieżąco. Formularz można wypełnić wcześniej, można będzie również wypełnić go w czasie trwania festiwalu. Organizatorzy przewidują dostępność formularza oraz przyborów do pisania. Formularz może zostać wykorzystany przez każdą osobę tylko jeden raz. Zdublowanie formularza spowoduje dyskwalifikację przy ewentualnym odbiorze nagrody. Po zakończeniu drugiego koncertu rozlosowane zostanie 5 nagród. Warunkiem wygranej jest dobra odpowiedź na pytanie konkursowe oraz obecność w Amfiteatrze podczas losowania. Nagrody losowane będą do skutku, czyli do wręczenia 5 nagród. Jeśli zabraknie zgłoszeń z odpowiedziami, nagrody zostaną rozdane zgodnie z decyzją prowadzących.

Formularz konkursowy dostępny jest do pobrania na stronie Stowarzyszenia (KLIK!)

Impreza ma charakter w pełni otwarty. Organizator zakłada wdrożenie festiwalu w formułę cykliczną, organizowaną co roku.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2022/I-BFMF-plakat.jpg

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków gminy Miasta Bochnia.