Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-10-04 22:16:04 przez system

Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem - pasjonatem podróży samochodowych, producentem filmów podróżniczych i fotografem - 11 października 2018 r., godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.
Spotkanie jest dofinasowane przez Instytut Książki i odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Arkady Paweł Fiedler, wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera, jest pomysłodawcą i organizatorem projektu filmowo - podróżniczego „PoDrodze”, w ramach którego odbył kilka wypraw: w 2009 roku - „Maluchem wzdłuż granic Polski”, w 2014 roku –„Maluchem przez Afrykę” (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), a w 2016 roku – „Maluchem przez Azję”. Organizuje wyprawy samochodowe do Namibii, Botswany i Zambii. Po 11 latach pracy rzucił karierę korporacyjną, aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów.
Arkady Paweł Fiedler jest pierwszym człowiekiem na świecie, który przemierzył kontynent afrykański samochodem elektrycznym Nissanem Leaf. Podczas 97 dni od wyruszenia na wyprawę, którą rozpoczął z Kapsztadu, podróżnik i elektryczny samochód odwiedzili 15 krajów, pokonali 15176 km. Nie było to łatwe przedsięwzięcie. Była to podróż podczas której podróżnik był w ciągłej niepewności. Ile kilometrów zrobi na jednym ładowaniu? Czy będzie mógł naładować samochód? Czy u celu dnia będzie odpowiednie gniazdko, prąd, by naładować samochód? Czy naładuje się przez noc? Czy nie spali instalacji elektrycznej? Dzień i noc, noc i dzień, niepewność. Tak naprawdę była to podróż w nieznane.
Wyprawę do Afryki odbył w tym roku, i o tym projekcie opowie słuchaczom w bocheńskiej Bibliotece, zaprezentuje zdjęcia i filmy z podróży. Podczas spotkania będzie można nabyć książki naszego pisarza i zdobyć autograf. Wszystkich zainteresowanych Biblioteka zaprasza w czwartek 11 października 2018 r. o godz. 18.00 do sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. Wstęp wolny.

Zdjęcie z https://www.dziennikwschodni.pl