Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-02-27 11:21:28 przez eb

Spotkanie z bocheńskim poetą

25 lutego w sali klubowej bocheńskiej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą. Mało do tej pory znany, bocheński poeta „zebrał się w tomik” i pod takim właśnie tytułem wydał swoją debiutancką książkę.

Zbigniew Pikuła ma 60 lat. Mieszka w Majkowicach. Co ciekawe – jest emerytowanym pracownikiem więziennictwa. Był też radnym Gminy Bochnia w kadencjach 1990 – 1994 i 2014 – 2018. Pisze od czasów szkoły średniej, choć jak przyznaje – z dużymi przerwami. Jego utwory są rymowane. Tworzy zarówno wiersze liryczne, jak i satyryczne a także limeryki. Autor gra również na gitarze i śpiewa swoje utwory.

Za swą twórczość był wielokrotnie wyróżniany: w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Buławę Marszałka” w Sulejówku 2018 r. ; XXI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. J. Kosakowskiego w Iwkowej 2019 r. ; II Edycji konkursu „Źródło”, Tarnów 2019 i wreszcie w XV Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym „o Statuetkę Stolema” w Gniewinie 2019r.

Te wyróżniania zachęciły go zarówno do wydania tomiku jak i do dalszej twórczości.

Podczas wtorkowego spotkania przeprowadzono zbiórkę na leczenie dziewczynki o imieniu Marysia. Na jej rzecz odbyła się też licytacja tomiku.

eb

Zdjęcie z https://biblioteka-bochnia.pl/