Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-11-02 17:16:37 przez system

Sukces polskiej reprezentacji na Festiwalu w Saarlouis

Norbert Tomaka i Gabriela Szyszka zwyciężyli w kategorii duety/tercety muzyczne na festiwalu EINklang, który po raz trzeci odbył się w Dillinger w Niemczech. W kategorii zespół triumfowali uczniowie niewidomi z grupy „Blind Audition". W konkursie uczestniczyli także wychowankowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Norbert Tomaka i Gabriela Szyszka to zdobywcy Grand Prix 11. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem". W Niemczech duet z Polski wykonał utwór z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem". Warto dodać, że Norbert, choć nie zna nut znakomicie akompaniuje na pianinie, co udowodnił podczas festiwalowego występu. Ponadto chłopiec posiada słuch absolutny. Na co dzień uczęszczają do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rzeszowie. Gabrysia natomiast kończy liceum, a swoje wokalne uzdolnienia doskonali w Studiu Piosenki Young Stars w Rabie Wyżnej – Cieszę się, że laureaci naszego festiwalu odnoszą kolejne sukcesy. Wydarzenie muzyczne w Saarlouis udowadnia, że muzyka to nie tylko sposób na integrację osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, ale także płaszczyzna współpracy międzynarodowej – mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor SOSW w Bochni.

W festiwalu uczestniczyli także wychowankowie bocheńskiego Ośrodka, Szkolno – Wychowawczego wykonując piosenkę z repertuaru Natalii Kukulskiej pt. „Kup różowe okulary". Serca publiczności podbili pomysłową choreografią.

Formuła festiwalu cieszącego się dużym zainteresowaniem w powiecie Saarlouis (sprzedano blisko 800 biletów) stanowi kopię bocheńskiej „Integracji malowanej dźwiękiem". W konkursie wystąpiło ponad 120 uczestników w dwóch kategoriach – zespół oraz integracyjny duet / tercet – Po raz kolejny mam przyjemność być na tym festiwalu i widzę, że rozwija się bardzo intensywnie. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i muzycznym, czego możemy pogratulować naszym niemieckim partnerom – mówi Jerzy Turek, wicedyrektor SOSW w Bochni.

Uczestnicy wyjazdu, oprócz wrażeń muzycznych mieli także przygotowane przez powiat Saarlouis liczne atrakcje, wśród nich wycieczkę do Metz – uroczego miasta położonego we Francji.