Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2008-09-05 10:46:03 przez system

Świadectwo - Słynna już wystawa w galerii MDK

Od środy 10 do niedzieli 28 września w Galerii MDK można będzie oglądać wystawę ?Ojczyzno moja ? Ojciec Święty Jan Paweł II w czas bólu i nadziei?, dokumentującą jedną z najważniejszych dekad w historii Polski. Na wystawie, prezentowane są fotografie Stanisława Markowskiego.

Stanisław Markowski to znany krakowski fotografik. Prace dokumentują pielgrzymki Ojca Wystawa Stanisłąwa Markowskiego w MDKŚwiętego do Polski z 1979, 1983 i 1987 roku, ale także wydarzenia związane ze stanem wojennym, powstaniem "Solidarności", pogrzebem ks. Jerzego Popiełuszki i mieszkańca Nowej Huty Bogdana Włosika. Utrwalone są m. in. demonstracje mieszkańców Nowej Huty w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych oraz Biały Marsz, który przeszedł ulicami Krakowa po zamachu na Jana Pawła II w 1981 r..
Myślą przewodnią ekspozycji jest obecność Jana Pawła II wśród rodaków i jego solidarność z narodem w tym trudnym okresie. Wystawa była wielokrotnie nagradzana i pokazywana w licznych polskich miastach, a także Francji.