Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-04-01 14:55:42 przez Czas2012

„Świat wokół mnie” po raz IV – wyniki konkursu

Przebieg tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat wokół mnie”, którego organizatorem jest Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, miało nieco inny przebieg. Zaistniała sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym spowodowała, że wyniki ogłoszone zostały w katologu zamieszczonym online.

Konkurs Plastyczny „Świat wokół mnie” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. W tym roku na konkurs nadesłano 169 prac w kategoriach: malarstwo, rysunek, fotografia i grafika z 46 szkół i placówek.

Jury wyłoniło laureatów, a wyniki konkursu miały być ogłoszone w Dniu Otwartym szkoły 23 marca 2020r. Stan zagrożenia epidemicznego ogłoszony w całym kraju spowodował, że wyniki, istę laureatów oraz ich prace plastyczne ogłoszone zostały online i znajdują się w katalogu, który zamieszczamy pod tym likiem – czytaj TUTAJ . Dyplomy i nagrody zostaną przekazane, gdy sytuacja w kraju wróci do normy. Sponsorami nagród są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, Starosta Powiatu Bocheńskiego, Burmistrz Miasta Bochni, Burmistrz Nowego Wiśnicza, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. Sponsorem katalogu jest firma Contimax S.A. z Bochni.

Dyrekcja szkoły dziękuje sponsorom, uczniom, nauczycielom i gratuluje zwycięzcom. Jednocześnie zaprasza do śledzenia strony internetowej www.wisnickiplastyk.pl i szkolnego Facebooka.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o konkursie i warsztatach majowych wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy: wicedyrektor.art@wisnickiplastyk.pl

Info: Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu