Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-05-21 14:07:18 przez Czas2012

Wirtualna sala Kina Regis od 21 maja

Start projektu MOJEeKINO.PL

Od 21 maja widzowie spragnieni filmów studyjnych będą mogli zobaczyć je, nie wychodząc z domu. Stowarzyszenie Sieci Kin Studyjnych wraz z kilkudziesięcioma kinami w Polsce postanowiło wyjść naprzeciw sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19 i utworzyło platformę MOJEeKINO.PL – informuje Biuro Kina Regis w Bochni.

Platforma zapewnia dostęp - póki co - do kilkudziesięciu pozycji filmowych - filmów niedawno granych w kinach, ale też premier filmowych. Repertuar będzie systematycznie zmieniany i wzbogacany nie tylko o filmy, ale też o przeglądy i festiwale filmowe oraz spotkania z twórcami.

Aby zobaczyć film wystarczy wejść bezpośrednio na platformę MOJEeKINO.PL z listy kin wybierając swoje ulubione kino, (wybierając kino Regis :) - część pieniędzy z biletu wróci do Bochni). Można też wejść z poziomu strony domowej Kina. Bezpośredni link to:

https://mojeekino.pl/show/kino-regis-bochnia

Cena biletu na film jest taka sama w całej Polsce, w każdym kinie. Platforma wystartuje: 21.05.2020, godz. 16.00

Do momentu otwarcia kin platforma będzie miejscem, gdzie widz spragniony filmów studyjnych wciąż będzie miał do nich legalny dostęp. W dalszej perspektywie będzie dodatkowym polem życia filmu - zaraz po tym jak dany obraz zejdzie z ekranów kin - a nie będzie go jeszcze na tradycyjnym VOD czy na serwisach streamingowych.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.