Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-10-02 19:32:34 przez system

Wykład o krd. Wyszyńskim w Civitas Christiana

W środę 26. 09 2018 r. w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przy ul. Białej 1, wygłoszony został kolejny wykład w ramach Sesji Papieskiej, który poprowadził asystent KSCCh ks. dr Marek Mierzyński. Obecny był również ks. Dariusz Bugajski oraz Pani Barbara Kapałka wraz uczniami zespołu Szkół nr 2. w Bochni.

Wykładu wysłuchali członkowie i sympatycy Stowarzyszenia oraz młodzież szkolna.
Postać ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, łączy się z Jego wielkimi, charyzmatycznymi działaniami aby zachować godność i tożsamość chrześcijańskiego narodu w rzeczywistości ateistycznego, komunistycznego państwa.
Najpierw Prymas Tysiąclecia starał się moralnie odnowić serca Polaków, między innymi przez plan Wielkiej Nowenny przed Millenium chrztu Polski, następnie starał się w nauczaniu (zwłaszcza na Jasnej Górze u stóp Maryi) szukać przemożnego jej wstawiennictwa prosząc o duchową odnowę Rodaków oraz o zachowanie wierności Bogu, Kościołowi i pomyślności dla Ojczyzny.
Będąc duchowym przewodnikiem Polaków, Prymas Wyszyński nieustannie apelował o wolność w wyznawaniu wiary oraz podkreślał potrzebę nieustannej troski o rozwój chrześcijańskich cnót jak również przypominał o godności synów i córek polskiego narodu.