Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2008-11-24 09:18:30 przez system

Zakończenie Festiwalu 4 Pory Książki

We wtorek 25 listopada o godz. 17.30 odbędzie się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni ostatnie spotkanie w ramach ogólnopolskiego Festiwalu 4 Pory Książki, jego czwartej części ? Pory Kryminału.

Miłośników literatury kryminalnej Biblioteka zaprasza na spotkanie "Dwanaście, Trzynaście, Jedenaście…" promujące twórczość Marcina Świetlickiego, które poprowadzi Irek Grin.

Marcin Świetlicki Marcin Świetlicki (ur. 1961), uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli pokolenia Brulionu, jest znany głównie jako poeta, autor tomików m.in. Schizma (1994), Berlin (1995), Nieczynny (2003), Muzyka środka (2006), Nieoczywiste (2007). Laureat wielu nagród literackich m.in. Kościelskich i Paszportu Polityki, był kilkakrotnie nominowany do Nagrody Nike. Wokalista i tekściarz zespołu Świetliki. Przez pewien czas prowadził program telewizyjny Pegaz. W ostatnich latach zadebiutował jako autor prozy kryminalnej, publikując Dwanaście (2006), Trzynaście (2007) i Jedenaście (2008).
Spotkanie promocyjne poprowadzi Irek Grin(ur. 1969) — pisarz, fotograf, wydawca. Jeden z założycieli oraz prezes Stowarzyszenia Miłośników Kryminału i Powieści Sensacyjnej "Trup w szafie". Redaktor prowadzący serię Polska Kolekcja Kryminalna w Wydawnictwie EMG.
Zapraszamy wszystkich miłośników mocnych wrażeń.

Pora Kryminału jest ostatnią odsłoną ogólnopolskiego Festiwalu 4 Pory Książki odbywającego się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który zawitał do Bochni dzięki współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni z Instytutem Książki w Krakowie. Podczas całorocznego święta polskiej literatury czytelnicy bocheńskiej książnicy uczestniczyli w spotkaniach z najwybitniejszymi i najpoczytniejszymi autorami m.in. Manuelą Gretkowską, Ewą Lipską, Izabelą Sową, a młodzi z: Anną Onichimowską, Renatą Piątkowską i Pawłem Beręsewiczem. W sumie w ramach festiwalu odbyło się 16 spotkań