Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-03-15 20:44:43 przez system

Zrób coś z pudełka

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży. Tytuł konkursu brzmi „Zrób coś z pudełka”. Organizatorzy zachęcają do twórczego spojrzenia na… opakowanie, jakim przecież jest pudełko.

Podstawą pracy mogą być różnego rodzaju tekturowe pudełka o dowolnych kształtach, których sporo zostaje po różnych kupowanych produktach. Po pomalowaniu, oklejeniu, ozdobieniu mogą spełniać nowe funkcje. Mogą być osobistym pojemnikiem na drobiazgi, elegancką szkatułką na biżuterię, skarbonką, samochodzikiem dla młodszego brata, półką-wieszakiem na pamiątki z wakacji, domkiem dla lalek i mnóstwem innych rzeczy.

Zważywszy na możliwości ekspozycyjne domu kultury, organizatorzy konkursu ograniczyli wymiary tworzonej z pudełek sztuki użytkowej, powstałe dzieła muszą mieścić się w wymiarach 30x30x30 cm. Możliwości używanych do tego materiałów plastycznych są nieograniczone, ale technika wykonania powinna być dostosowana do możliwości manualnych uczestnika.

Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy składać w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury do 26 kwietnia 2019 r. Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.mdk.bochnia.pl oraz w sekretariacie MDK czynnym w dni powszednie w godz. 8.00-16.00.