Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-07-26 19:10:41 przez eb

Akcja policji przeciw nielegalnym wyścigom

Noc, ryk silnika, piska hamulców,swąd topionej gumy – to wszystko dodaje szalonej pikanterii życiu młodych kierowców, w dzień kornie stojących w korkach. W nocy 1 14 na 15 lipca kolo mostu Dębnickiego w Krakowie doszło do tragedii: zginęło czterech młodych ludzi. Ich „wzmacniane”  renault megane pędziło po mieście z prędkością ponad 150 km/h.

Jak się okazało, wszystkie ofiary, łącznie z kierowcą, Patrykiem P. (synem krakowskiej celebrytki, biorącej udział w programie „Królowe życia”) były miłośnikami miejskich wyścigów podrasowanych aut.

Po tym wypadku o sprawie nielegalnych, nocnych rajdów stało się głośno. Ostatni weekend krakowscy policjanci poświęcili wiele uwagi temu tematowi. Jak czytamy na stronie www. małopolskiej policji „policjanci krakowskiej drogówki podejmowali działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

(…) 21 i 22 lipca br. policjanci kontrolowali miejsca, w których pojawiają się miłośnicy nielegalnych rajdów, niejednokrotnie stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym i zakłócając spokój mieszkańcom Krakowa. Działania funkcjonariuszy skierowane były do wszystkich uczestników ruchu drogowego, popełniających wykroczenia drogowe, dodatkowo policjanci prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom.

Podczas trwania akcji krakowska drogówka  przeprowadziła 484 kontrole, nałożono 403 mandaty karne, sporządzono 8 wniosków do Sądu o ukaranie, ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących,  ponadto zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych i zatrzymano 4 prawa jazdy. 

Zapowiadane są kolejne takie akcje mające na celu zapobieganie organizacji nielegalnych wyścigów  na terenie miasta.

Policja przypomina, że w Krakowie przy ulicy Rzepakowej istnieje tor wyścigowy, gdzie fascynaci prędkości mogą legalnie ćwiczyć swoje umiejętności, nie narażając przy tym zdrowia i życia postronnych ludzi.

Info: malopolska.policja.gov.pl/krk/
foto: unsplash.com