Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-08-02 17:37:23 przez eb

Muzycy z Okulic pojadą na Mistrzostwa do Niemiec

Orkiestra Deta Okulice zakwalifikowała się do udziału w Mistrzostwach Świata Orkiestr Dętych w Niemczech, które mają się odbyć w przyszłym roku. Jest to pokłosie wielu sukcesów tej orkiestry na licznych konkursach i festiwalach.

W tym roku zdobyła, po raz ósmy pierwsze miejsce na Festiwalu „Echo Trombity” w Nowym Sączu  Zwyciężyła również w „Wiśnickiej Paradzie Orkiestr Dętych” w Nowym Wiśniczu. Wygrywała ten przegląd siedmiokrotnie!. Zdobyła ponadto wyróżnienie w „XXIV Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych” w Więcławicach.

W lipcu wzięła natomiast udział w II Otwartych Mistrzostwach Polski Orkiestr Dętych w Radomiu. Zaprezentowała się tam, zresztą jak zwykle, z bardzo dobrej strony zdobywając m.in. trzecie miejsce w kategorii „Przemarsz”. Kapelmistrz Mariusz Kurnik w klasyfikacji generalnej w konkursie dyrygentów uplasował się natomiast na drugim miejscu. Dzięki bardzo dobrym wynikom Orkiestra Dęta Okulice wywalczyła przepustkę do Mistrzostw Świata w Niemczech (2024 rok) oraz w Indonezji (2025 rok).

Do Indonezji okuliczanie raczej nie pojadą. Koszty przekraczają ich możliwości. Ale cieszą się na Mistrzostwa w Niemczech.

Info i zdjęcie: Gmina Rzezawa