Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-12-30 19:56:03 przez eb

Prezenty dla "Nowych Roczków"

Jak co roku, pierwsze dzieci, które urodzą się po północy z 31 grudnia 2021 na 1 stycznia 2022 r., otrzymają wyprawki od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Prezenty zostaną przekazane rodzicom noworodków, które urodzą się w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, nie odbędzie się tradycyjne wręczenie upominków z udziałem przedstawicieli władz miasta. Zostaną one przekazane przez personel medyczny. Każdy upominek będzie zawierał m.in. kosmetyki, zestaw pieluch i zabawki.

Pierwsze maluszki, które 1 stycznia przyjdą na świat, otrzymają także od miasta Krakowskie Wyprawki. Do obydwu miejskich szpitali specjalistycznych zostało już przekazanych po dziesięć kompletów z wyprawką.

Przypominamy, że wszyscy nowo narodzeni mieszkańcy naszego miasta mogą otrzymać Krakowską Wyprawkę, na którą składają się: list gratulacyjny od prezydenta, książeczka, zabawka-grzechotka w kształcie smoka, kocyk, body i czapeczka.

Od początku funkcjonowania projektu, czyli od stycznia 2018 r., do maluszków trafiło 23 150 paczek. W samym 2021 r. było to 4 970 wyprawek.