Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-01-18 19:50:22 przez eb

Znów odbędzie się Cracovia Maraton

  1. Cracovia Maraton odbędzie się 24 kwietnia. Regulamin imprezy został przygotowany w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Ustalony został limit startujących – 5000 zawodników. 9 lutego zostaną wznowione zapisy do najbliższej edycji imprezy.

Poprzednia, 18. odsłona Cracovia Maraton odbyła się 28 kwietnia 2019 r. W 2020 i 2021 roku obostrzenia i regulacje związane z pandemią koronawirusa nie pozwoliły na organizację imprezy w tradycyjnej formule, dlatego jesienią 2020 r. rywalizowaliśmy wirtualnie w ramach charytatywnego projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).

Zapisy do 19. Cracovia Maraton zostały wstrzymane, a na liście startowej na ten moment widnieje 3797 osób. Organizatorzy są wdzięczni wszystkim, który dotychczas nie zdecydowali się wystąpić o zwrot opłaty startowej.

Wprowadzenie nowego regulaminu 19. Cracovia Maraton oznacza, że zawodnicy, którzy wcześniej zapisali się na listę startową i uiścili wpisowe, a teraz chcą zrezygnować z udziału w zaplanowanym na 24 kwietnia biegu, do 31 stycznia mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w temacie wiadomości wpisując „zwrot opłaty za 19. Cracovia Maraton”, a w treści imię, nazwisko i adres e-mail, na który dokonana była rejestracja. W przypadku, gdy płatność była dokonana Blikiem należy podać dodatkowo: numer konta i adres zamieszkania – jest to konieczne do zwrotu opłaty na konto bankowe.

Po 31 stycznia rezygnacja z udziału w 19. Cracovia Maraton nie będzie możliwa, a pozostanie na liście startowej oznacza akceptację nowego regulaminu.

Wprowadzona została możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika – najpóźniej do 10 kwietnia. Szczegółowa instrukcja została opisana tutaj.

Zawodnicy, którzy nie wystąpią o zwrot opłaty startowej będą wpisani na nową listę startową, z której zostaną usunięte wcześniej przydzielone numery startowe – wzorem zorganizowanych jesienią 2021 roku 14. Biegu Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, numery startowe będą nadawane w biurze zawodów podczas weryfikacji.

Opublikowany został również nowy regulamin 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach. W tym przypadku również wprowadzony został limit startujących – 100 zawodników.

W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie, do 31 stycznia należy przesłać wiadomość na adres zapisy@zis.krakow.pl, w temacie wpisując „rezygnacja z udziału w 19. Cracovia Maraton”, a w treści imię, nazwisko i adres e-mail, na który dokonana była rejestracja.

Pozostałe zasady są pozostają bez zmian.

W obu kategoriach w przypadku chęci dokonania korekty w zgłoszeniu do maratonu (adresu, rozmiaru koszulki itp.), uczestnicy proszeni są o przesłanie widomości na adres zapisy@zis.krakow.pl, w temacie wpisując „korekta zgłoszenia 19. Cracovia Maraton”, a w treści wszystkie dane, które mają zostać zmienione.

Zawodnicy, którzy nie zgłoszą faktu rezygnacji z udziału w 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach będą wpisani na nową listę startową, z której zostaną usunięte wcześniej przydzielone numery startowe.