Kategoria: Sport
Opublikowano: 2020-06-22 20:09:44 przez eb

Nie będzie Biegu Mjr Bacy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni informuje, iż XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy, który miał się odbyć 2 sierpnia 2020 roku, zostaje odwołany.

– Decyzja została podjęta w związku z panująca sytuacją pandemiczną – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia. – Obecne warunki i obostrzenia związane z koronawirusem uniemożliwiają nam przeprowadzenie tej imprezy sportowej w dotychczasowej formule. Jesteśmy jednak pełni nadziei i zapraszamy biegaczy na start w Bochni-Chodenicach za rok.

Memoriałowy Bieg Majora Bacy to impreza międzynarodowa, organizowana od dwudziestu kilku lat w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców. Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń. Życiorys Majora Bacy – kliknij tutaj.

XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy miał się odbyć (jak co roku) w pierwszą niedzielę sierpnia. W ramach imprezy planowany był bieg główny dla dorosłych a także biegi dla dzieci i młodzieży. Biegom towarzyszył rodzinny „Piknik nad Rabą”.