Opublikowano: 2023-04-19 17:50:06 przez KacperGlod

V liga: BKS stracił punkty przy Parkowej. Remis z Dunajcem

W sobotę przy Parkowej wicelider V ligi, BKS Bochnia, podjął drużynę Dunajca Nowy Sącz. Tym razem ekipa Wojciecha Tajdusia nie zdołała zdobyć 3 punktów, zawodnicy z Bochni zremisowali 1:1.

Sobota przy Parkowej stała pod znakiem meczu 20. kolejki pomiędzy Bocheńskim a Dunajcem Nowy Sącz. Drużyna Wojciecha Tajdusia po zwycięstwie w końcówce nad Gromnikiem, walczyła o kolejne punkty potrzebne w walce o awans. Na ich drodze stanęła drużyna z Nowego Sącza. Zespół z sąddeczczyzny zdołał postawić się Ekipie z Solnego Grodu, stając się silnym oponentem dla gospodarzy. W 28. minucie, po akcji zapoczątkowanej podaniem z rzutu rożnego, do piłki dopadł Daniel Bukowiec, który głową skierował ją do siatki. To już drugie trafienie obrońcy BKS w trwającej rundzie. Niecałe 10 minut później gracze z Nowego Sącza zdołali doprowadzić do wyrównania. Piłkę dośrodkował w pole karne jeden z graczy Dunajca, po czym główką wykończył.

W drugiej części meczu miało miejsce zdarzenie, które mogło zaważyć na losach spotkania. Niedługo po 50. minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał jeden z graczy z Nowego Sącza. Bochnianie nie byli jednak w stanie wykorzystać gry w przewadze. Tworzonych akcji było niewiele, co w efekcie poskutkowało brakiem goli w drugiej części meczu. Wynik 1:1 nie uległ już zmianie

Bocheński z 43 punktami utrzymuje pozycję wicelidera grupy wschodniej V ligi w Małopolsce. Piłkarze z królewsko-górniczego miasta czują jednak na plecach oddech Sokoła Słopnice, który ma na koncie tylko punkt mniej. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w maju, a mecz ten zaważyć może o rozstrzygnięciu awansu.

BKS Bochnia - Dunajec Nowy Sącz 1:1 (1:1)

Skład BKS: Cierniak - Bukowiec, Jan Mazur, Grzyb, Majcher, Rynduch, Tokarczyk (65' Patryk Nowak), Łyduch (C), Fabian Nowak (80' Rolewicz), Lovkin (24' Musiał), Tabor (65' Ochlust)

Skład Dunajec: Borzęcki (C) - Leśniak (75' Chruślicki), Hajduk, Pomietło (80' Król), Gródek, Dawid II Kiełbasa, Jawor, Migacz, Kowalski, Jabłoński, Kociołek (90' Żuchowicz)