Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-12-16 12:30:35 przez Czas2012

Audiobooki literatura faktu, audiobooki reportaże - co wybrać na długą podróż?

Audiobooki literatura faktu, audiobooki reportaże i przykłady z wielu innych ciekawych i popularnych gatunków to doskonały sposób na zwiększenie ilości przyswajanych książek w ciągu miesiąca. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, kiedy warto słuchać audiobooków oraz gdzie ich szukać!

  1. Na czym polegają audiobooki?
  2. W jakich sytuacjach można słuchać audiobooków?
  3. Dla kogo audiobooki najlepiej się sprawdzą?
  4. Gdzie można znaleźć ciekawe i wciągające audiobooki?
  5. Czy każda forma występuje w formie audiobooka?

Audiobooki literatura faktu, audiobooki reportaże, romanse czy kryminały — obecnie na rynku można spotkać tysiące doskonale nagranych oraz wyreżyserowanych audiobooków, oraz słuchowisk. Choć początkowo były to książki kierowane do osób niewidomych, obecnie popularność tej formy poznawania książek jest coraz popularniejsza.

Na czym polegają audiobooki?
Audiobook to książka w formie dźwiękowej. Dokładnie ten sam tekst, który standardowo znajduje się w książce papierowej lub elektronicznej, jest czytany przez profesjonalnego lektora, lub aktora i w takiej wygodnej formie, można w każdej chwili go odsłuchać. Najczęściej książka jest czytana przez jedną osobę, lecz można spotkać całe słuchowiska oraz spektakle głosowe, w których w każdą postać wciela się inny aktor.

W jakich sytuacjach można słuchać audiobooków?
Audiobooki literatura faktu, audiobooki reportaże oraz przykłady każdego innego gatunku to doskonały wybór w każdej sytuacji, gdy niemożliwe jest bezpośrednie czytanie książki. Wiele osób słucha audiobooków podczas prowadzenia samochodu, spacerów, uprawiania sportu czy w trakcie wykonywania obowiązków domowych. Jeśli wykonujesz jakąś mechaniczną czynność, prawdopodobnie równie skutecznie wykonasz ją z włączoną książką. Dzięki temu wiele osób wróciło do czytania lub znacząco zwiększyło liczbę książek.

Dla kogo audiobooki najlepiej się sprawdzą?
Audiobook to nagrana opowieść. Aby ją w całości wysłuchać, konieczne jest poświęcenie większej ilości czasu niż w przypadku tradycyjnego czytania. Niemniej jednak to świetny wybór dla osób pracujących fizycznie, wykonujących powtarzalne zadania, a także dla rodziców małych dzieci. Audiobooki można słuchać, nawet mając zajęte obie ręce.

Gdzie można znaleźć ciekawe i wciągające audiobooki?
Audiobooki literatura faktu oraz setki innych można znaleźć w księgarniach, w Empiku, w bibliotekach na wielu platformach internetowych. Audiobooki można zarówno kupować, jak i słuchać w formie abonamentu.

Czy każda forma występuje w formie audiobooka?
Niestety nie, lecz biblioteka audiobooków nieustannie się poszerza.