Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-01-26 16:37:43 przez Czas2012

Co decyduje o tym, że drzwi oraz podłogi są wysokiej jakości?

Na co zwrócić w takim razie uwagę podczas wybierania drzwi oraz podłogi?

Wykończenie właśnie zakupionego, wymarzonego mieszkania z jednej strony jest ekscytujące, z drugiej zaś może generować zbędny stres. Czy na pewno wszystko będzie do siebie pasować, czy aranżacja salonu, łazienki, kuchni będzie spójna, czy wybrane elementy wykończeniowe będą dobrej jakości? Pytań rodzi się wiele, a o odpowiedź czasami trudno, tym bardziej że wybór np. drzwi i podłóg skutkuje dużymi wydatkami. Chcemy przecież, żeby było ładnie, ale nie bez znaczenia pozostaje też jakość podłóg oraz drzwi. Ostatecznie te inwestycje mają przetrwać lata. Na co zwrócić w takim razie uwagę podczas wybierania drzwi oraz podłogi?

Wygląd się liczy, ale warto przyjrzeć się jakości podłóg

Obecnie na rynku mamy całkiem spory wachlarz podłóg do wyboru. Możemy przebierać w tradycyjnym drewnie, lub możemy pójść w stronę wytrzymałych stosunkowo nowych paneli winylowych. Nadal bardzo dobrym wyborem będą panele laminowane, które w ostatnich latach przeszły niemałą metamorfozę. Obecnie panele podłogowe nadal cieszą się niezwykłą popularnością. A to dlatego, że prezentują się niezwykle naturalnie, doskonale imitując usłojenie drewna. Co więcej, ich jakość jest bardzo wysoka, pozwalająca na korzystanie z nich przez lata. Jeśli będziemy więc decydować się na panele laminowane to warto zwrócić uwagę na jej parametry techniczne. W zależności od tego, w jakim stopniu intensywności podłoga będzie użytkowana powinniśmy wybrać odpowiednią klasę ścieralności. Te w salonach przeważnie występują w klasach od AC3 do AC6 – odpowiednio niższa i najwyższa. W domowych warunkach, gdzie z podłogi korzysta się umiarkowanie z powodzeniem wystarczy klasa AC3. Jeśli w domu są dzieci i mamy także psa, a wyjście jest bezpośrednio na zewnątrz to lepiej rozważyć panele o klasie ścieralności AC4 bądź wyżej.

Drugim parametrem jest klasa użyteczności. Tu mamy sześć kombinacji cyfr – 21, 22, 23, 31, 32, 33. Pierwsza z nich podpowiada, do jakiego pomieszczenia przeznaczone są panele – 2 do mieszkań, 3 do pomieszczeń użyteczności publicznej. Druga cyfra odnosi się do intensywności użytkowania podłogi – 1 niska, 2 średnia, 3 wysoka intensywność.

A co z drzwiami – jakie powinny trafić do naszego domu?

Drzwi wewnętrzne nie mają podobnych klasyfikacji co panele. Jednak warto poznać nieco lepiej ich wnętrze. Jeśli zależy nam na tym, by zachować w mieszkaniu jak najwyższy komfort, to zwróćmy uwagę na to, jakie wypełnienie mają drzwi przeznaczone do wewnątrz. Standardowo w środku kryje się tzw. plaster miodu, który najmniej izoluje dźwięki. Możemy się jednak zdecydować na to, by w środku znalazły się lepiej wygłuszające dźwięki płyty otworowane lub płyty pełne. Wówczas optymalnie wyciszymy pomieszczenia i dzięki temu każdy z domowników będzie czuł się bardziej komfortowo.

Jeśli chcemy mieć pewność, że wybierzemy dobrze warto odwiedzić salon drzwi, podłogi. W Warszawie (https://grupafachowiec.eu/salon/warszawa), Krakowie, Olsztynie, czy w wielu innych rozsianych po całej Polsce salonach Grupy Fachowiec zawsze możemy liczyć na pełne doradztwo, dzięki czemu będziemy pewniejsi swoich wyborów.