Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-03-10 19:45:39 przez system

Czeka Cię pierwsza w życiu podróż samolotem?

Na to powinieneś zwrócić uwagę

Podróż samolotem to dla wielu osób niemały stres. I nie chodzi tutaj tylko o nowicjuszy. Jednak to dla nich właśnie pierwszy lot i sama wizyta na lotnisku bywają szczególnie trudne. Na co zatem powinieneś zwrócić uwagę przed pierwszym lotem i o czym powinieneś pamiętać, aby ów stres ograniczyć? Podpowiadamy.

Zanim dotrzesz na lotnisko

Podróż samolotem, zwłaszcza ta pierwsza w życiu, może być nieco stresującym doświadczeniem, zatem warto zadbać o wszystko to, co może nam pomóc w ograniczeniu tego stresu, nawet jeśli miałby być to strój. Dlatego wybierając się w podróż samolotem pamiętaj o wygodnym i pozbawionym metalowych elementów ubraniu, który ułatwi Ci dłuższe oczekiwanie w kolejce do odprawy i nie przysporzy kłopotów przy bramce z wykrywaczem metalu.

Zanim dotrzesz na lotnisko, zastanów się, jak to zrobisz. Taksówką, autobusem, czy może własnym samochodem. Ostatnia opcja wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Taksówki bywają bardzo drogie, a środki komunikacji miejskiej zawodne. Punktualność i wygodę zapewni Ci z pewnością własny samochód, który z powodzeniem możesz pozostawić na parkingu w pobliżu portu lotniczego. Sprawdź jedynie przy jakim lotnisku istnieje taka możliwość. Najlepiej wybrać takie, które zapewnia ów komfort. Dowiesz się tego wchodząc na <http://modlinparking.pl/lotnisko/>

Na lotnisku miej oczy szeroko otwarte

W ten sposób dostrzeżesz wiele przydatnych i ważnych komunikatów oraz wskazówek wyświetlanych na tablicach informacyjnych. Dzięki temu dowiesz się przede wszystkim o ewentualnych zmianach w rozkładzie lotu oraz odnajdziesz szybko swoją bramkę.

Podczas odprawy bagażowo – biletowej należy pokazać obsłudze lotniska swój dowód osobisty lub paszport. W ten sposób uzyskasz kartę pokładową, którą następnie będziesz musiał pokazać przy bramce. Do samolotu dotrzesz albo przez specjalny, bezpośredni rękaw, albo wsiadając do podstawionego autobusu, który podwozi pasażerów do maszyny.

Gdy już znajdziesz się na pokładzie samolotu

Umieść swój bagaż podręczny w miejscu do tego przeznaczonym i zajmij miejsce wskazane przez załogę. Przed startem nastąpi prezentacja, jak zapiąć pasy, jak użyć maski tlenowej oraz gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne. Pasy zapinamy przed startem, przed lądowaniem i na dodatkowe żądanie załogi samolotu.

Koniec podróży i lądowanie

Gdy samolot wyhamuje, jego drzwi zostaną otwarte i będziesz mógł spokojnie opuścić pokład. I znów zależnie od lotniska - rękawem lub korzystając z podstawionego autobusu.