Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-01-19 21:29:00 przez system

Dobry salon kosmetyczny – po czym go poznasz?

Każda pora roku to doskonały moment, aby zadbać o siebie i swoje ciało. Ledwie skończy się karnawał i szaleństwo karnawałowych imprez, a już wiosna zacznie nieśmiało pukać do naszych drzwi. Kobiety wiedzą, że profesjonalna pielęgnacja cery zaczyna się w dobrym gabinecie kosmetycznym. Jednak jak wybrać ten naprawdę dobry? Jeśli zastanawiasz się właśnie nad wyborem salonu kosmetycznego, mamy kilka wskazówek.

Po pierwsze, skorzystaj z doświadczenia innych

Wybór salonu kosmetycznego z polecenia, to niezwykle dobre rozwiązanie. Jeśli Twoje koleżanki regularnie korzystają z usług konkretnego gabinetu, możesz wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie. Jeśli w najbliższym gronie nie ma jednak osoby, która mogłaby służyć Ci radą – skorzystaj z Internetu. Znajdziesz tam wiele opinii na temat salonów kosmetycznych dostępnych w Twojej okolicy. Pytaj, bądź dociekliwa. Przecież powierzasz w ręce kosmetyczki swoją skórę, urodę, a nawet zdrowie! Tutaj nie ma miejsca na pomyłki i rozczarowanie.

Ważne są doświadczenie i kompetencje kosmetyczki

Korzystając z opinii znajomych, dowiedz się, czy kosmetyczka pracująca w danym gabinecie posiada odpowiednie doświadczenie zawodowe i niezbędne kwalifikacje. Jeśli nie uzyskasz takiej informacji podczas rozeznania, zapytaj o powyższe kwestie podczas pierwszej wizyty w salonie. Sprawa może wydawać się oczywista, jednak wbrew pozorom mogą pojawić się tutaj znaczne rozbieżności. Wiele kosmetyczek mimo posiadanego wykształcenie zawodowego, wciąż wzbogaca i poszerza swoje umiejętności i kompetencje, np. poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach. Inne nie posiadają natomiast wykształcenia kierunkowego, a jedynie ukończyły kilkutygodniowy kurs kosmetyczny. To niezwykle ważne, abyś wybrała naprawdę dobrą i kompetentną kosmetyczkę.

Pierwsze wrażenie ma naprawdę duże znaczenie

Jeśli po wejściu do salonu kosmetycznego czujesz się nieswojo i nabierasz jakichkolwiek wątpliwości – lepiej zrezygnuj z proponowanej usługi. To niezwykle ważne, abyś czuła się w salonie pewnie, bezpiecznie i komfortowo. Czas spędzony w takim miejscu, ma być przede wszystkim czasem relaksu i odprężenia, a nie zastanawiania się w kółko Czy dobrze zrobiłam przychodząc tutaj?

Kosmetyczka powinna być skupiona podczas swojej pracy na klientce i na wykonywanym zabiegu, na niczym innym. Jeśli zajmują ją np. nieustanne odbieranie telefonu i zapisywanie kolejnych klientek, z pewnością ucierpi na tym jakość wykonywanego zabiegu.

Sprawdź, czy gabinet jest sterylnie czysty i jakim dysponuje wyposażeniem

Salon kosmetyczny to miejsce, w którym wykonuje się mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, zatem sterylna czystość w takim właśnie miejscu to absolutna podstawa. Sprawdź, jak prezentuje się w tej kwestii salon, który wybrałaś. Czy kosmetyczka dysponuje jednorazowymi rękawiczkami lub czepkami, czy proponowane klientkom szlafroki i ręczniki są czyste i świeże? Sprawa wydaje się oczywista i mieszcząca się w pewnych ustalonych standardach, jednak doświadczenia wielu kobiet zaprzeczają, że tak właśnie jest.

Równie istotne znaczenie ma wyposażenie salonu kosmetycznego. Sprzęt nie musi być całkiem nowy, jednak z pewnością powinien być nowoczesny i zadbany. Dobry salon kosmetyczny posiada między innymi profesjonalny kombajn kosmetyczny , umożliwiający wykonywanie zabiegów o najwyższej jakości i precyzji. Umiejętności kosmetyczki są bardzo istotne, jednak specjalistyczny sprzęt służący pielęgnacji urody ma wręcz kluczowe znaczenie.

Zwróć uwagę na atmosferę, jaka panuje w salonie

Jeśli w wybrany gabinecie kosmetycznym panuje miła, przyjazna i odprężająca atmosfera – jesteś we właściwym miejscu. Pamiętaj, że dobra kosmetyczka powinna na bieżąco wyjaśniać klientce co robi, jaki specyfik do tego wykorzystuje. Poza tym umiejętność prowadzenia przez obsługę gabinetu swobodnej, miłej konwersacji także jest mile widziana.