Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-11-29 09:37:21 przez Czas2012

Planujesz odwiedzić Kraków? Nie zapomnij o zarezerwowaniu parkingu!

Wyjazd do Krakowa to świetny pomysł na spędzenie kilku wolnych dni. Dawna stolica Polski jest jednym z najpiękniejszych miast nie tylko w kraju, ale i w całej Europie. Do podróży warto jednak dobrze się przygotować, mając przy tym na uwadze kwestie związane z parkowaniem.

Parkowanie w centrum Krakowa – z czym są problemy?
Osobom odwiedzającym Kraków zawsze zależy na możliwości pozostawienia samochodu w dogodnej lokalizacji. Od tego w bardzo dużej mierze zależy to, jaki wybiorą parking. Kraków centrum to oczywiście najlepsza z możliwych lokalizacji, ponieważ właśnie tu znajdują się najważniejsze atrakcje turystyczne. Poza tym ta część miasta jest znakomicie skomunikowana z pozostałymi dzielnicami. Medal ma jednak dwie strony, ponieważ to właśnie w centrum natężenie ruchu jest największe. Na znalezienie wolnego miejsca postojowego trzeba tu przeznaczyć średnio ok. 40 minut. Nic więc dziwnego, że kierowcy chętnie decydują się na korzystanie z podziemnych parkingów – stanie w korkach nie jest niczym przyjemnym.

Podziemne parkingi w centrum Krakowa – ułatwienie dla mieszkańców i nie tylko
Każdemu, kto wybiera się do Krakowa w celach turystycznych, zależy na tym, aby zobaczyć jak najwięcej. To dość istotny powód, dla którego warto zostawić auto na podziemnym parkingu w centrum. Tego typu obiekt obsługiwany przez Grupę Interparking znajduje się blisko Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Liczy 600 miejsc postojowych i jest wyposażony w system kamer monitorujących oraz interkomy. Poza tym obiekt jest stale nadzorowany, a miejsce można zarezerwować za pośrednictwem prostego formularza zamieszczonego na stronie usługodawcy. Podaje się w nim datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia postoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu turysta nie musi martwić się o to, co z robi z samochodem – wolne miejsce postojowe będzie na niego czekać na parkingu w wyznaczonym terminie. Stawki za parkowanie są konkurencyjne, w związku z czym związane z tym opłaty nie nadwyrężą budżetu przeznaczonego na wyjazd do Krakowa.