Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-07-29 23:37:20 przez system

Pożyczki na weekendową Europę

Zmieść się w 1.000 zł

Wakacje w pełni. Marzysz o krótkim wypadzie do Europy, ale nie chcesz przekroczyć 1.000 zł? Tanie europejskie miasta i loty za grosze kuszą. Pożyczki przez internet to sposób na uzupełnienie podróżniczego portfela i zrealizowanie celu. Oto top 5 – czyli pierwsza piątka Europy na wakacyjny weekend.

/media/data/upload/Lipiec/Lipiec 2017/dfg.jpgZobacz propozycje polecane przez markę feniko.pl.

I. Lizbona (Portugalia)


- Alfamę – to sieć wąskich uliczek i nastrojowych placyków. Te tajemnicze i klimatyczne uliczki tworzą coś, co przypomina labirynt.

- Fado – specyficzna, nastrojowa muzyka – narodziła się właśnie tu w Portugalii.

 • Elevador da Bica – to obiekt pożądania fotoreporterów. Najpiękniejsza kolejka w Lizbonie ma żółty kolor i zabierze Cię do Barrio Alto.

Podróżniczy must have (ang. musisz to mieć) obejmuje:

Za weekend w Lizbonie zapłacisz ok. 800-900 zł.

Brakuje Ci gotówki? Sprawdź pożyczki przez internet. To sposób na doładowanie swojego portfela i realizację podróżniczych marzeń.

II. Ryga (Łotwa)

To niedocenianie europejskie miasto ma wiele do zaoferowania. Co koniecznie musisz zobaczyć?

 • Operę Narodową i Centraltirgus – czyli hale targowe. Pojawiły się już w 1930 r. Dziś jest tam ponad 300 stoisk. Znajdziesz na nich lokalne przysmaki i produkty regionalne.

 • Starówkę - jest wpisana na listę UNESCO. To klimatyczne i tajemnicze miejsce. Pełno tu gołębi, kramów, kawiarni i restauracji.

Koszty Twojego pobytu nie przekroczą 800 zł.

Twój budżet jest napięty, ale chcesz zapewnić sobie wakacyjny odpoczynek? Sprawdź chwilówki online. Korzystając z pożyczki przez internet spełnisz swoje marzenia i zobaczysz Rygę.

III. Wilno (Litwa)

Absolutnym hitem Wilna jest starówka. Czego jeszcze nie możesz przegapić?

 • Ostra Brama – z kaplicą i cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. W danej Rzeczpospolitej było to najważniejsze Sanktuarium Maryjne.

 • Wieża telewizyjna – ma wysokość 326 m. To doskonały punkt z którego widać najbardziej charakterystyczne miejsca w Wilnie.

 • Zakupów na starówce – znajdziesz tu masę straganów i galerii z pamiątkami i lokalnymi produktami.

Wilno to również miasto wielu barokowych świątyń. W większości są zbudowane na planie krzyża łacińskiego z kopułą i charakterystycznymi dwiema wieżyczkami u fasady. Bogactwo dekoracji i „architektoniczna bujność” powoduje, że Wilno jest nazywane „małym Rzymem”.

Pobyt w Wilnie nie nadszarpnie naszej kieszeni – to około 700 zł za 2 dni.

Przeliczyłeś się i zabrakło Ci środków na upragniony wyjazd? Pożyczki przez internet to rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko doładować swoje konto. Wejdź na feniko.pl i zdobądź potrzebną gotówkę.

IV. Budapeszt (Węgry)

Stolica Węgier jest podzielona na dwie części – Budę i Peszt. A ich granicę wyznacza Dunaj. Co obowiązkowo trzeba zobaczyć?

 • Most Łańcuchowy – dzięki niemu zapewnisz sobie niesamowity spacer z pięknymi widokami. Mostem zawędrujesz z Budy do Pesztu i dostaniesz się na wyspę św. Małgorzaty.

 • Pałac królewski – Var Budovari Palota – wzniesiony na wzgórzu zamkowym w XIII wieku. Na uwagę zasługują doskonale zachowane średniowieczne mury obronne z Wielką Basteją, Wieżą Buzogany i Bramą Ferdynanda.

2-dniowy pobyt w Budapeszcie powinien zamknąć się w kwocie ok. 700 zł.

Przed wyjazdem oszacuj koszty i oblicz budżet, którym dysponujesz. Pożyczki przez internet to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebuję niewielkiej gotówki.

V. Warszawa (Polska)

Choć może zabrzmieć to dziwnie, ale nie każdy miał okazję zobaczyć stolicę. Powody są różne. Na temat Warszawy krążą często sprzeczne opinie. Fakty są jednak takie, że to miasto z bogatą historią, której ślady są widoczne na każdym kroku.

Zobacz to w pierwszej kolejności:

 • Stare Miasto – założone w XIII wieku było książęcym grodem. Zniszczone podczas II wojny światowej w niemal 90% - odbudowane i odrestaurowane jest naznaczone wydarzeniami historycznymi. Dziś pełno tu kafejek, galerii i restauracji. Warszawska starówka jest wpisana na listę UNESCO.

 • Zamek Królewski – wielokrotnie burzony i przebudowywany. Ostateczną formę zyskał w latach 70. i 80. XX wieku. Odbudowano go z ocalałych fragmentów.

 • Nowy Świat – jedna z najbardziej znanych i ekskluzywnych ulic Warszawy. Znajdziesz tu najlepsze sklepy światowych marek, klimatyczne restauracje i modne kluby. W czasie lata ulica jest zamykana i przekształca się w deptak.

Z feniko.pl pożyczysz od 300 do 1.000 zł. Wystarczy, że:

- Suwakiem ustalisz kwotę pożyczki.

- Zarejestrujesz konto w serwisie i złożysz wniosek.

- Po pozytywnej weryfikacji pieniądze trafią na Twój rachunek bankowy.