Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2016-06-24 01:02:17 przez system

Wakacje na kredyt?

Polska rzeczywistość dla wielu mieszkańców naszego kraju nie jest zbyt kolorowa. Często chcąc coś kupić musisz skorzystać z kredytu czy pożyczki. Nie inaczej ma się sytuacja z wakacyjnymi wyjazdami. Niestety wielu osób w ogóle nie stać na zorganizowanie wczasów. Część osób decyduje się na pożyczkę w celu zakupu wczasów, jednak warto pamiętać o kilku prostych zasadach, aby nie wpaść w problemy finansowe związane z brakiem spłaty zadłużenia.

Do wyboru klientów chcących podleczyć domowy budżet przed wakacjami jest kilka instytucji. Od wielu lat pieniądze pożyczają banki, a dostępne w nich kredyty są zdecydowanie tańsze niż to jest w innych instytucjach. Banki według ustawy mają obowiązek pobierania odsetek za kredyty, zatem w przypadku banków nie możesz liczyć na promocyjne darmowe kredyty. Jednak, mimo iż kredyty są obwarowane opłatami związanymi z prowizjami i odsetkami, to ich cena zazwyczaj jest najniższa na rynku. Problemem banków jest natomiast dostępność kredytów. Okazuje się bowiem, iż aby uzyskać pomoc w tych instytucjach należy dostarczyć odpowiednie dokumenty, a wśród nich zaświadczenie o zarobkach potwierdzające odpowiednio wysoki przychód. Jeśli Twój dochód będzie zbyt niski, lub jeśli posiadasz inne zobowiązania może okazać się, że nie dostaniesz pieniędzy w banku.Gdy będziesz zdecydowany na pożyczenie pieniędzy, a bank powie "nie" z całą pewnością zainteresujesz się innymi instytucjami pożyczającymi pieniądze. Jest ich na rynku sporo. Korzystając jednak z takich firm musisz być szczególnie ostrożnym. Wiele parabanków naciąga swych klientów oferując bardzo drogie pożyczki. Mało tego z reguły termin spłaty to 30 dni, a nieoddanie pieniędzy w tym okresie spowoduje naliczenie wielu opłat dodatkowych. Wśród firm, które mają ugruntowaną pozycję na rynku, jeśli rzeczywiście chcesz skorzystać z oferty instytucji pozabankowych warto sprawdzić ofertę:

  • Net Credit,

  • Filarum,

  • Lendon.pl,

  • ViaSMS,

  • Vivus,

  • Łatwy Kredyt,

  • Smart Pożyczka.

Firmy te nie dość, że już są sprawdzone na rynku, w swej ofercie posiadają cieką promocje, z której warto skorzystać jeśli rzeczywiście już musisz wziąć pożyczkę w parabanku. Otóż każdy nowy klient biorący pożyczkę online może liczyć na całkowicie darmowe pożyczenie pieniędzy. Oznacza to, że po okresie wyznaczonym w umowie oddasz tylko tyle ile pożyczyłeś. Oferta powyższych firm oferuje 30 dniowy termin spłaty. Jeśli jest to zbyt krótki okres czasu możesz zainteresować się firmą Wonga, która za jedyne 10 złotych pożyczy Ci pieniądze na 60 dni, co w kontekście wakacje może być ciekawą propozycją.

Wybierając pożyczkę w instytucji pozabankowej zawsze powinieneś dokładnie przeanalizować umowę i wszystkie opłaty dodatkowe. Oddanie pieniędzy w wyznaczonym terminie jest jedną z najważniejszych spraw, o których musisz pamiętać. Opłaty, które występują przy braku terminowej płatności, to odsetki karne, opłaty za wezwania do zapłaty oraz inne opłaty zgodne z umową, których wysokość może sięgnąć nawet wysokości pożyczonej kwoty. Pożyczanie pieniędzy na wczasy z krótkim terminem spłaty może być bardzo ryzykowne, gdyż po powrocie z wakacji będziesz miał bardzo mało czasu, aby zarobić pieniądze i je oddać.

Na rynku usług finansowych jest wiele firm oferujących pożyczki i kredyty. W okresie wakacyjnym często klienci decydują się na pożyczenie pieniędzy, aby zrealizować swoje turystyczne marzenia. Jeśli będziesz chciał też skorzystać z takiej pomocy, dobrze sprawdź wszystkie dostępne oferty. Dobrym miejscem do porównania różnych ofert są portale internetowe zajmujące się tą tematyką, jednym z nich jest http://twojapierwszachwilowka.pl/, która przedstawia zestawienie darmowych pożyczek od parabanków. Przed podpisaniem umowy staraj się zawsze dokładnie zapoznać z umową, pozwoli Ci to uniknąć nieprzewidzianych opłat, które trzeba będzie uiścić po powrocie z wakacji.