Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-05-14 23:18:30 przez system

Wysyłasz paczkę?

<br />Sprawdź, które rozwiązanie będzie lepsze - kurier, czy broker kurierski?

Dzisiejsza rzeczywistość sprawia, że coraz częściej jesteśmy nie tylko odbiorcami, ale przede wszystkim nadawcami wszelkiego rodzaju przesyłek. Zakupy internetowe, rodzina i znajomi na końcu świata, czy po prostu prowadzony biznes – wszystkie te sytuacje sprawiają, że korzystanie z usług kurierskich to konieczność. Jeśli właśnie stoisz przed nadaniem swojej kolejnej przesyłki, sprawdź rozwiązanie w postaci brokera kurierskiego. Okazuje się, że to całkiem korzystne rozwiązanie.

Broker kurierski – co to takiego?

Broker w usługach kurierskich to trzecia, obok kuriera i klienta (nadawcy), postać łańcucha dostawy twojej przesyłki. Jest on wirtualnym operatorem, który łączy firmy kurierskie i nadawców przesyłek w taki sposób, aby proces przesłania paczki był jak najbardziej sprawny, wygodny, bezpieczny i atrakcyjny cenowo.

Broker kurierski pomaga nadawcom przesyłek w załatwieniu wszelkich formalności związanych z nadaniem przesyłki. Zazwyczaj dysponuje on wygodnym i prostym systemem wysyłkowym, który wykonuje za klientów praktycznie całość pracy związanej z nadaniem paczki. Brokerzy korzystnie sumują zlecenia oraz docierają do zleceń, których firmy kurierskie na co dzień nie obsługują, na przykład pochodzących od indywidualnych klientów lub mniejszych firm i przedsiębiorstw.

Jakich korzyści możesz oczekiwać korzystając z usług brokera kurierskiego?

Mogłoby się wydawać, że broker jest punktem, który z powodzeniem można by pominąć w procesie nadania paczki i to bez uszczerbku dla satysfakcji klienta. Otóż nie. Jak się okazuje, wiele z realizowanych przesyłek nie zostałoby sprawnie i terminowo wykonanych, gdyby nie instytucja brokera usług kurierskich. Broker dotrze tam, gdzie nie dotrze kurier, obsłuży klienta indywidualnego i małą firmę, a potem połączy wszystkie zlecenia w pakiet atrakcyjny dla większej firmy kurierskiej. Poza tym takie rozwiązanie to:

  • większy wybór dla nadawcy przesyłki, przede wszystkim w zakresie firm kurierskich oraz świadczonych przez nie usług,
  • wszystkie usługi i opcje w jednym miejscu, a dokładnie w jednym, prostym i wygodnym systemie wysyłkowym,
  • niższe ceny usług kurierskich, maksymalne ograniczenie po stronie klienta czynności i formalności związanych z nadaniem
    paczki,
  • możliwość nawiązania stałej lub sezonowej współpracy, korzystnej i wygodnej, w zakresie nadawania przesyłek i paczek.

Jak widać, dla nadawcy usługi brokera to praktycznie same korzyści. Wystarczy jedynie wybrać w tym wypadku odpowiednia firmę. Nadajesz paczkę? Wejdź na <https://www.epaka.pl/> i zrób to korzystniej!