Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-06-30 21:28:33 przez Czas2012

Zadbaj o komfort podczas wędkowania: jak wybrać plecak spinningowy?

Spinning to aktywna forma wędkarstwa. Fanatycy potrafią przejść nawet kilka kilometrów na swoją ulubioną miejscówkę. Całe szczęście nie jest konieczne noszenie dużej ilości sprzętu. Jednak nawet biorąc ze sobą podstawowe wyposażenie, konieczny jest dobry plecak. Wybór szkolnego tornistra może nie okazać się dobrym rozwiązaniem. Choć spełni on swoją funkcję, może sprawić wiele trudności.

Plecak na spinning – dlaczego jest ważny?

Pakując się na wyprawę wędkarską, musisz zabrać ze sobą sporą ilość rzeczy. Oczywiście – potrzebny do łowienia ekwipunek. To podstawa. Jednak zawsze dochodzą jakieś dodatkowe sprawy. Termos z kawą, jakaś przekąska, chusteczki higieniczne. To wszystko zajmuje miejsce! Dobry plecak spinningowy jest przede wszystkim wygodny i funkcjonalny.

Różni się on znacząco od zwykłego tornistra. Dodatkowe kieszenie, inny materiał, pojemność. To wszystko sprawia, że plecaki spinningowe dają duży komfort wędkowania. W sklepie Wielka Ryba kupisz profesjonalny sprzęt, który w pełni spełni Twoje oczekiwania. Przekonaj się, że plecak na spinning jest obowiązkowym wyposażeniem każdego wędkarza.

Czym się różni plecak spinningowy od zwykłego?

Łatwiej będzie wymienić cechy wspólne. Oba nosi się na plecach, choć to również nie jest do końca prawdą. W sprzedaży dostępne są również modele, które mają część zapinaną z przodu. Schowasz tam pudełka na przynęty, dzięki czemu nie musisz zdejmować swojego plecaka spinningowego z pleców. Jest to niezwykle przydatna funkcjonalność zwłaszcza w trakcie brodzenia.

Kolejną różnicą jest sama budowa kieszeni. Standardowy plecak turystyczny czy szkolny, dostosowany jest do innego bagażu. Plecaki na spinning stworzone są dla wędkarzy. Poszczególne kieszenie zostały zaprojektowane specjalnie tak, aby pomieściły najpopularniejsze rozmiary pudełek na przynęty.

Istotne są również dodatkowe uchwyty. Większość modeli plecaków spinningowych posiada uchwyt na szczypce. To bardzo przydatna funkcja. W trakcie holu nie musisz nerwowo szukać wypychacza do haków lub innego narzędzia, po swoich kieszeniach. Wystarczy szybki ruch ręką i gotowe!

Jaki plecak spinningowy wybrać?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jak chcesz łowić. Jedno jest pewne – musisz pomieścić podstawowy sprzęt. Musi być również wygodny! Pamiętaj, że często przechodzisz wiele kilometrów w trakcie jednej wyprawy. Zwróć uwagę na przydatne funkcje, jakie posiada dobry plecak na spinning: miejsce na butelkę, uchwyt na szczypce, czy osobna kieszeń na dokumenty.

W przypadku, kiedy planujesz wędkować w spodniobutach lub woderach, warto zastanowić się nad modelem posiadającym kieszenie z przodu. Idealnym rozwiązaniem plecaka spinningowego będzie w tym przypadku zakup modelu, który łatwo obrócić z pleców na klatkę piersiową. Dzięki temu nie musisz ryzykować utopienia plecaka.

Jak z każdym sprzętem kieruj się przede wszystkim własnymi preferencjami. Firmy wędkarskie wypuszczają na rynek coraz więcej plecaków spinningowych czy też dostosowanych do innych metod. Twój musi być jednak wygodny i funkcjonalny właśnie dla Ciebie. W Wielkiej Rybie https://wielkaryba.pl/plecaki-wedkarskie-spinningowe znajdziesz sprzęt takich firm jak: Mikado, Dragon czy Abu Garcia. To producenci, którzy gwarantują jakość. Dzięki temu masz pewność, że kupione wyposażenie jest przetestowane przez setki wędkarzy w warunkach bojowych.

Plecak spinningowy daje również gwarancję, że pudełka z przynętami czy drobne gadżety pozostaną na swoim miejscu. Doświadczony wędkarz wie, że powbijane w materiał kotwice woblerów to zmora spinningisty.

Materiał prasowy