Kategoria: Archiwum
Opublikowano: 2016-04-01 08:30:20 przez system

Dzień Świętości Życia

4 kwietnia, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Kościół będzie obchodził Dzień Świętości Życia. Diecezjalne obchody odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

- W klasztorze trwa nieustanna modlitwa do św. Gerarda, który jest patronem matek oczekujących dzieci. Przyjeżdżają tam rodzice, którzy modlą się o dar potomstwa - mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

4 kwietnia nabożeństwo do św. Gerarda rozpocznie się o godzinie 18.00, a pół godziny później będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

W tym dniu będzie też okazja, by rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego. To modlitwa trwająca dziewięć miesięcy za dziecko, którego życie jest zagrożone, a także w intencji jego rodziców. Takie deklaracje złożą m.in. wierni, którzy zgromadzą się w tuchowskim Sanktuarium.

- Będziemy w Tuchowie dziękować za osoby, organizacje, które otaczają troską życie. Dzień Świętości Życia jest też okazją do modlitwy i uwrażliwienia na życie, które jest zagrożone” - dodaje ks. Banach.