Kategoria: Archiwum
Opublikowano: 2016-04-14 18:55:14 przez system

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ożywia historię!

W roku jubileuszu Chrztu Polski KSM przeprowadzi Akcję Historyczną. Młodzi z całej diecezji zostali zaangażowani w przedstawienie 1050-letniej historii Polski w formie krótkich filmików.

- Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży mieli za zadanie w kilkuminutowym nagraniu przedstawić wybrane wydarzenie historyczne, najczęściej wiążące się z historią Kościoła w naszym kraju – mówi Natalia Bania, prezes KSM DT. – Mamy nadzieję, że historia pokazana oczami młodych zachęci do szukania i poznawania tak bogatej przeszłości naszego narodu – dodaje.

Efekty pracy oddziałów będą prezentowane cyklicznie. Kolejne nagrania będą ukazywały się co dwa tygodnie, a całość wystartuje w dniu zakończenia oficjalnych obchodów jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, 17 kwietnia. Planowo, ostatni film ukaże się w Święto Patronalne KSM – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Filmy dostępne będą na stronie KSM DT (www.ksm.diecezja.tarnow.pl), portalu społecznościowym Facebook oraz bezpośrednio na kanale Youtube: KSM DT.