Kategoria: Archiwum
Opublikowano: 2015-10-03 23:33:54 przez system

L4 – niezwolnieni z modlitwy

  • To nie jest jednorazowe wydarzenie – słyszymy wciąż z ust organizatorów Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Co zrobić, aby faktycznie takim nie było? Odpowiedź jest prosta - solidne przygotowanie duchowe.

L4 – Chorzy dla ŚDM to jedna z akcji apostolskich w ramach Krucjaty Modlitwy – „Gotowi na ŚDM”. Krucjata to duchowe przygotowanie do ŚDM – otoczenie modlitwą wszystkich organizatorów, uczestników, w tym szczególnie papieża Franciszka. Potrzeba modlitwy jest ogromna, w związku

z czym młodzi pragną wyjść do osób, których modlitwa, często połączona z cierpieniem, jest szczególnym głosem w niebie.

Akcja rozpocznie się 18 października w Zabawie, skąd po uroczystej Eucharystii zgłoszone osoby młode zostaną posłane do szpitali, hospicjów i Domów Pomocy Społecznej z misją apostolstwa modlitwy. Następnie, przez kolejne 2 tygodnie młodzi odwiedzą wspomniane placówki, gdzie ofiarują replikę Krzyża Światowych Dni Młodzieży i razem z personelem, księżmi kapelanami, a przede wszystkim z chorymi poprowadzą nabożeństwo – Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zapraszając ich do włączenia się w Krucjatę Modlitwy.

Do L4 – Chorzy dla ŚDM wciąż można dołączyć – lista ośrodków, które czekają na wizytę po 18 października jest dostępna na stronie www.krucjatamodlitwy.pl/l4-chorzy-dla-sdm. Tam również można znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące akcji.

Inicjatywę swoją modlitwą wspiera Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.