Kategoria: Archiwum
Opublikowano: 2015-10-13 14:50:20 przez system

Mężczyźni są zaproszeni do Zabawy

Zapracowani, przytłoczeni problemami, a także spełnieni i szczęśliwi - mężczyźni w każdym wieku są zaproszeni w niedzielę do Zabawy. Panowie powinni też przywieźć ze sobą kamień. Obok modlitwy będzie też spotkanie z wyjątkowym gościem ze Stanów Zjednoczonych. Donald Turbitt, bo o nim mowa, jest emerytowanym strażakiem i biznesmenem, a także mężem, ojcem i dziadkiem.

W niedzielę, 18 października odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Panowie wezmą udział w Drodze Krzyżowej w Wał-Rudzie, wysłuchają konferencji i będą uczestniczyć we Mszy św.

Zdaniem ks. Artura Ważnego, dyrektora Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie na drodze męczeństwa bł. Karoliny wielu mężczyzn zawiodło. „Począwszy od żołnierza – oprawcy, poprzez ojca Karoliny, który w swoim lęku o pozostałe dzieci i być może o siebie samego, nie stanął odważnie w obronie córki. Te okoliczności pokazują, jak w krzywym zwierciadle, konieczność właściwej formacji mężczyzn. Stąd wybór sanktuarium na miejsce, w którym mężczyźni i ojcowie będą mogli otrzymywać duchowe wsparcie i budować właściwe męskie postawy” - dodaje kapłan.

Początek niedzielnego spotkania będzie w Wał -Rudzie, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny z rozważaniami przygotowanymi przez ruch Mężczyzn św. Józefa z Tarnowa. Następnie organizatorzy zapraszają do kościoła w Zabawie, gdzie o godz. 17.30 odbędzie się konferencja Donalda Turbitta z USA, przewodniczącego międzynarodowego ruchu Mężczyzn św. Józefa.

Donald Turbitt jest także członkiem Renewal Ministry, Katolickiej Koordynacji Odnowy Charyzmatycznej w USA oraz przedstawicielem Promise Keepers (Opiekunowie Obietnicy). Przez 20 lat był koordynatorem wspólnoty przymierza „God’s Love”. Prowadził misje i konferencje m.in. w Anglii, Europie Wschodniej, Afryce, ostatnio także w Wietnamie i na Syberii.

Następnie w programie pielgrzymki, ok. godz. 18.15 jest Eucharystia w intencji wszystkich mężczyzn. Po niej będzie jeszcze modlitwa o uzdrowienie. „Wielu mężczyzn nosi w sobie jakiś ciężar, swego rodzaju kamień na sercu. Wzorem patriarchy Jakuba z Księgi Rodzaju zachęcamy, by każdy mężczyzna przyniósł ze sobą kamień. Zostawimy te kamienie pod krzyżem przy sanktuarium bł. Karoliny na znak, że Bóg rzeczywiście tam zdejmuje z męskich serc ciężar i zamienia go w drogę błogosławieństwa” - dodaje ks. Ważny.

Na pielgrzymkę zaprasza Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Katolicka Wspólnota – Mężczyźni Św. Józefa z Tarnowa i Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie.

Program:
g. 15.00 – Droga Krzyżowa – Wał-Ruda (śladami męczeństwa bł. Karoliny)
g. 17.30 – konferencja – Donald Turbitt, USA -przewodniczący Ruchu Mężczyzn św. Józefa
g. 18.15 – Eucharystia
- modlitwa o uzdrowienie