Kategoria: Archiwum
Opublikowano: 2016-10-18 15:33:15 przez system

Rusza Nowenna do bł. Karoliny

W ramach przygotowań do przypadającej w przyszłym roku 30. rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej wychodzi z propozycją włączenia się w 9-miesięczną Nowennę do tej niezwykłej błogosławionej.

- Chcemy przez 9 miesięcy modlić się wspólnie o określonej porze do bł. Karoliny i prosić ją o wstawiennictwo w naszych codziennych sprawach. Pragniemy zanieść do naszej Patronki intencje, które nosimy w naszych sercach. Można je będzie również umieszczać na naszej stronie w komentarzach do kolejnych tekstów Nowenny – mówią organizatorzy.

Nowenna ta oparta będzie o metodę Lectio Divina. Każdego 10. dnia miesiąca Organizatorzy będą udostępniać na swojej stronie (www.ksm.diecezja.tarnow.pl) kolejne teksty Nowenny, które zawierają fragment Ewangelii, rozważania, modlitwę, oraz myśl do refleksji.
Nowenna będzie trwała od 18 października do 10 czerwca.

W tym czasie powstanie Księga, będąca wotum wdzięczności za opiekę oraz liczne łaski i cuda wypraszane za wstawiennictwem bł. Karoliny, w której zapisane będą owoce tej niezwykłej Nowenny. Księga zostanie ofiarowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej w dniu 30 – lecia beatyfikacji bł. Karoliny w Zabawie.

Patronat nad wydarzeniem objął Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.