Kategoria: Archiwum
Opublikowano: 2016-09-22 20:27:08 przez system

Wrześniowe "Spotkanie z Biblią" w "Civitas Christiana"

W środę, 21 września w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie "Spotkanie z Biblią". Poprowadził je tradycyjnie ks. dr Marek Mierzyński, asystent stowarzyszenia.

Tematyka spotkania koncentrowała się wokół myśli społecznej Kościoła, koncepcji i wizji społeczeństwa XIX i XX w. oraz nurtów filozoficznych i trendów myślowych XIX i XX w. - filozofii chrześcijańskiej.

- Kościół realizuje swoje posłannictwo zbawcze w różnych uwarunkowaniach myślowych czasów, w których głosi swoje orędzie Dobrej Nowiny. Podczas wykładu zostały zarysowane nurty filozoficzne i prądy myślowe, które wywarły istotny wpływ na kształtowanie się wizji człowieka i świata na przełomie ostatnich dwóch wieków. One zresztą stanowiły fundament oraz bazę powstających i upowszechniających się poglądów społecznych, które są stałym poszukiwaniem skutecznych rozwiązań na rzecz osiągnięcia przez człowieka optymalnych warunków swojego postępu i rozwoju - podkreśla ks. dr Marek Mierzyński.

W spotkaniu wzięli udział: sekretarz powiatu bocheńskiego, Anna Wojakiewicz oraz członkowie i sympatycy Stowarzyszenia.

Fot: z archiwum KSCCh w Bochni